02.06.2014
Tiksies neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu vadība

6.jūnijā Valgā notiks Latvijas un Igaunijas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vadības tikšanās, kuras laikā paredzēts runāt par abu valstu kopējo sadarbību.

Ņemot vērā to, ka medicīnas pakalpojumu jomā Valkā un Valgā ir daudz neatrisinātu jautājumu un Valkas iedzīvotāji vēlētos saņemt pakalpojumus Igaunijas pusē, dome uzskata, ka būtu lietderīgi šajā tikšanās reizē paplašināt apspriežamo tēmu loku un iesaistītās puses.  Valkas novada dome 30.aprīlī ir nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Veselības ministrei Ingrīdai Circenei, Nacionālā veselības dienesta direktoram Mārim Taubem un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoram Armandam Ploriņam  ar aicinājumu, lai šajās sarunās piedalītos gan abu pašvaldību – Valkas un Valgas pārstāvji, gan abu valstu norēķinu dienestu pārstāvji.

“Pašlaik Valkas novada iedzīvotājiem ir problēmas saņemt medicīnas pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai”, skaidro domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Vadoties pēc Eiropas Savienības principiem, robežai nevajadzētu ietekmēt pakalpojuma saņemšanas vietu. Neatliekamā medicīniskā palīdzība būtu otrs jautājums, ko pašvaldība vēlētos pārrunāt tikšanās reizē. Jārod risinājums, lai pacients varētu izvēlēties, vai viņš saņemtu šo pakalpojumu Igaunijā, Valgā vai Valmierā."

Informāciju sagatavoja sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.