16.04.2015
Triju Zvaigžņu ordeņa pirmās pakāpes goda zīmi saņem Tatjana Tīruma

Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā augsto valsts apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeņa pirmās pakāpes goda zīmi piešķīris ilggadējai J.Cimzes Valkas mūzikas skolas skolotājai, kordiriģentei Tatjanai Tīrumai.

Tatjana Tīruma pedagoga gaitas J.Cimzes mūzikas skolā uzsāka mācot akordeona klasē, bet ar kora klases izveidošanu 1978.gadā, skolotāja vada izglītības programmas „Vokālā mūzika”  apakšprogrammu „Kora klase”.

Tatjana Tīruma ir spoža pedagoģe, diriģente un stipra personība. Prasīga, pozitīva, ar lielu enerģiju un nesavtīgu mīlestību pret darbu, ko dara, ar cieņu pret kolektīvu vai solistu, kuru skolo. Viņa strādā ar pilnu atdevi tik ilgi, līdz ir redzams rezultāts. Skolotāja ir ielikusi stingrus dzīves un muzikālās izglītības pamatus vairākiem simtiem cilvēku. Tatjana prot strādāt gan ar maziem bērniem, gan ar pieaugušajiem, tas viņai sanāk vienkārši un viegli. Daudzi viņas audzēkņi stāsta, ka skolotāja ar savu personību prot iesēt mīlestības sēklu ikvienā, kurš kaut brīdi pavadījis kopā ar viņu.

Viņas sagatavotie audzēkņi: gan solisti, gan ansambļi, gan kori regulāri gūst panākumus jauno vokālistu valsts konkursos, kā arī dažādos reģiona mēroga konkursos. T.Tīruma ir ne tikai lieliska pedagoģe (akordeona spēle, solo, ansambļa, kora dziedāšana), bet arī aktīva mūzikas skolas dzīves organizētāja un tās dvēsele. Tatjana liek iemīlēt mūziku ikvienam. Daudzi viņas audzēkņi turpina izglītību mūzikas specialitātē.

Visu savu darba mūžu Tatjana Tīruma ir bijusi aktīva amatiermākslas kolektīvu vadītāja un diriģente. Pēc skolotājas iniciatīvas dažādos laika periodos radītas vairākas muzikālās vienības: vīru kori, jauniešu kori, jauktie kori, vokālie ansambļi, viņas realizētie projekti ir padarījuši mūzikas dzīvi Valkā savdabīgu un daudzveidīgu, atpazīstamu ne tikai Latvijā, bet arī daudzās vietās Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Dānijā, Krievijā, Zviedrijā.

Kopš 2002.gada viņa vada Valkas senioru kori „Dziesmu rota”. Ar ļoti sistemātisku un neatlaidīgu darbu panākts kora kvalitatīvs skanējums, ko apliecināja 2013.gada Vispārējo latviešu Dziesmu svētku labie rezultāti jaukto koru skatē un piedalīšanās Dziesmu svētku norisēs.  Viņa bija iedvesmotāja un galvenā organizatore pagājušā gadā notikušajam visas Vidzemes senioru koru koncertam Valkā veltītam Jāņa Cimzes 200 gadu jubilejai.

Tatjana Tīruma ir Latvijas valsts patriote. Nesavtīgi māca, popularizē latviešu tautas dziesmu, latviešu mūziku, pilnīgi “ieaugusi” it visā latviskajā.  Gan pati, gan ar saviem audzēkņiem un kolektīviem allaž piedalās daudzās skolas, pilsētas, novada aktivitātēs. Tatjana Tīruma sekmīgi pārstāv J.Cimzes Valkas mūzikas skolu un Valkas pilsētu dažādos reprezentatīvos pasākumos kopā ar Valgas pilsētas institūcijām un citu valstu sadarbības partneriem un viesiem.

Sirsnīgi sveicam!

Informāciju sagatavoja Gundega Veinberga

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.