27.03.2012
Tūrisma maršruta „Via Hanseatica” attīstīšana Latvijā, Igaunijā un Krievijā

Valkas novada dome ir uzsākusi projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) īstenošanu. Tas ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu / Ivanovogorodu, Tartu, Valku / Valgu, Valmieru un Siguldu.

 

Projekta ietvaros Valkas novadā plānots uzstādīt informatīvās norāžu zīmes uz reģiona kultūrvēsturiskajiem un dabas objektiem, veicināt tūrisma maršruta Via Hanseatica potenciālu un rekonstruēt Valkas novadpētniecības muzeja stāvlaukumu.

 

Projekta īstenošanas laiks ir no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim un tā vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Kopskaitā projektā piedalās 18 partneri no Latvijas, Krievijas, Igaunijas, tai skaitā – arī Valkas novada dome un vairāk kā 20 asociētie partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas.

 

Projektu īsteno Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 ietvaros. Kopējais Valkas novada domes budžets projektā ir 31 889.89 EUR, no kura Igaunijas – Latvijas – Krievijas programmas finansējums ir 28 700.90 EUR vai 90%. Valkas novada domes līdzfinansējums veido 10%, no kuriem 5% ir valsts budžeta dotācija.

 

 

Papildus informācija

Attīstības un projektu daļas projektu vadītāja Jana Putniņa, 64722250

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.