27.03.2018
Turpinās cīņa par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu

Kā ziņots iepriekš, Igaunijas Slimokase plāno likvidēt Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu.

Vakar noslēdzās parakstu vākšana par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu. Parakstīties varēja gan Valkas novada domē, Beverīnas ielā 3, gan rotaļu un attīstības centrā "Mana kabatiņa", Semināra ielā 27. Dažu dienu laikā Latvijas pusē tika savākti vairāki simti parakstu. Valcēnieši un iedzīvotāji pagastos paši uzņēmās iniciatīvu un vāca parakstus. Iniciatīvu parakstīja arī slavenais režisors Viesturs Kairišs.

Igaunijas pusē dažu dienu laikā savākti vairāk nekā divi tūkstoši parakstu, arī interneta vidē petīciju ir parakstījuši vairāk nekā tūkstotis iedzīvotāju gan Igaunijas, gan Latvijas pusē.

Šodien parlamentā tika nogādāti 2700 paraksti, un aptuveni piektā daļa no tiem bija paraksti no Latvijas, ziņo akcijas rīkotāja Anastasija Kikasa.

Galerija laikrakstā "Postimees":

https://www.postimees.ee/4451365/galerii-valga-haigla-sunnitusosakonna-sulgemise-vastu-koguti-2000-allkirja

 

Paraksti šodien nogādāti Tallinā, parlamenta spīkeram Eiki Nestoram.

 

“Visas Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas vecmātes ir kompetenti speciālisti ar lielu darba stāžu – divdesmit gadi un vairāk. Mums ir pieredze arī darbā privātajās klīnikās. Ārsti dežurē slimnīcās visā Igaunijā. Mēs zinām, kā rūpēties par mūsu pacientiem, mēs protam redzēt vienu soli uz priekšu, mēs neriskējam ar cilvēku dzīvībām”, saka Daina Kaska, Valgas slimnīcas vecmāte, ar 22 gadu pieredzi, kura pieņēmusi dzemdības arī daudzām latvietēm. “Diemžēl liekas, ka tas nav svarīgi, ka tikai cipariem ir nozīme. Sirds sāp par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas likteni”.

24.martā plkst.10 Valgā notika publiska akcija pret Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas slēgšanu. Tajā piedalījās arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Valgas slimnīcā nākuši pasaulē domes vadītāja abi jaunākie bērni.

"Valkas un Valgas gadījumā vajadzēja būt īpašam regulējumam, ka šis pakalpojums ir tepat pie mājām. Šī kapeiku vai centu skaitīšana ir uz iedzīvotāju rēķina. Gribas atbalstīt arī igauņu draugus, viņiem ir vēl trakāk, jo tuvākā dzemdību nodaļa tagad ir vairāk nekā 90 kilometru attālumā," protesta laikā norādīja Krauklis.

Nākamā publiskā akcija par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu notiks otrdien, 10. aprīlī, plkst 10.30. Tajā dienā notiks slimnīcas padomes sēde, kur tiks apspriests sāpīgais jautājums – būt vai nebūt Valgas slimnīcas dzemdību nodaļai.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brūvere Kvēpa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.