11.08.2016
Vai esam gatavi IKT nozares attīstībai pierobežā?

Sekojot līdzi pasaules tendencēm informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) attīstības jomā, arī Valkas novada pašvaldība aktīvi strādā pie tā, lai tuvākā vai tālākā nākotnē kāds no nozares vadošajiem uzņēmumiem ar savu struktūrvienību darbotos šeit.

 

Uzdevums gan nav viegls, jo tāpat kā citās nozarēs visa pamatā ir izglītots cilvēks. Ja nepieciešamo tehnisko infrastruktūru vēl var sagatavot visnotaļ ātri, tad ieguldījumi cilvēkresursos jau ir ilgtermiņa darbs.

 

Pēdējo mēnešu laikā novada pašvaldība ir tikusies ar vairākiem Latvijas ietekmīgāko IKT nozares uzņēmumu vadītājiem, lai pārrunātu nākotnē darāmos darbus. Jāatzīst, ka nozares izaugsme ir izaicinājumu pilna arī metropolēs, jo pēc Eiropas Savienības prognozēm līdz 2020. gadam Eiropā vien dažādās nozarēs trūks aptuveni 900 000 IKT speciālistu. Tāpēc tā ir laba joma, kurā jaunieši var izvēlēties savu nākotnes profesiju.

 

Jāsaka gan, ka Valkas novads jau ir spēris soli uz priekšu, jo Valkas skolu bērniem tiek piedāvāts Datorikas kurss, ko īsteno izglītības projekts “StartIT” kopīgi ar ieinteresēto skolu informātikas skolotājiem. Projekta mērķi ir palielināt to skolēnu skaitu, kas informātikas priekšmetu apgūst padziļināti, kā arī palielināt IT studentu skaitu Latvijas augstskolās. Tuvojas 1. septembris, tāpēc, vecāki, varbūt padomājiet arī par sava bērna iesaistīšanu “StartIT” aktivitātēs, lai pašreizējai pokemonu ķeršanai viedtālruņos būtu arī kāds tālejošāks segums – piemēram, jaunu aplikāciju programmēšana. Nenoliedzami arī finansiāls ieguvums nākotnē, jo IKT speciālistiem ir viens no dāsnākajiem atalgojumiem.

 

Ja vēlamies mūsu novadā kaut ko izdarīt jau tagad, tad nenoliedzami nepieciešama ir kāda līdera atrašana vai atvilināšana šeit uz vietas. Zinoša cilvēka esība šeit savienojumā ar vadības un organizatora prasmēm būtu priekšnoteikums tam, lai te kā pie magnēta pievilktos citi nozares interesenti (IT studenti vai vientuļie frīlanceri), kas, savukārt, būtu interesanti kādam no lielajiem IKT nozares spēlētājiem ienākt mūsu reģionā.

 

Kāpēc tas varētu izdoties? IKT ir nozare, kas ļauj eksportēt pakalpojumus no jebkuras vietas, kur pieejams ātrs un stabils interneta pieslēgums. To Valkas novads var nodrošināt jau tagad. Turklāt ar pievilcīgu vidi, atraktīvu kultūras un sporta dzīvi, zemākiem ikdienas sadzīves izdevumiem noteikti spējam konkurēt ar lielpilsētu kņadu.

 

Ja esi sevī saskatījis šāda līdera – magnēta - dotības, vēlamies Tevi uzklausīt.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Investīciju piesaistes speciālists

Māris Ozols

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.