07.06.2012
Valgas un Valkas pludmales peldsezonai gatavas

Valgas pilsētas Pedeles atpūtas zona, kur atrodas smilšu pludmale, laipa un pludmales namiņš, tika sakārtota jau pirms peldēšanas sezonas sākuma. Ir salabots un atsvaidzināts inventārs, nomainītas pludmales smiltis un sakopta zaļā zona, darbā pieņemti un apmācīti glābēji. Oficiālā peldsezona visā Igaunijā sākas 1.jūnijā un ilgst līdz 31.augustam. Arī Zāģezers pirms peldsezonas ir sakopts.

Sākoties siltam laikam, Pedeles atpūtas zonas pludmalē Valgā pie uzpludinātā ezera atkal tiek gaidīti atpūtnieki. Pilsētas teritorijā esošā pludmale nodrošināta ar jaunām, tīrām smiltīm, drošībai uz ūdens sekos līdzi apmācīti glābēji. Netālu no peldvietas atrodas bērnu rotaļu laukums. Pludmales apsardze strādās katru dienu no plkst.11.00 līdz 20.00. Savā postenī atradīsies divi cilvēki, kuri rūpēsies ne tikai par drošību uz ūdens, bet arī sekos līdzi sabiedriskajai kārtībai pludmales teritorijā.

Veselības aizsardzības dienests ir apstiprinājis, ka Pedeles upes ūdens atbilst peldvietās noteiktajām prasībām. Ūdens temperatūra tiks mērīta trīs reizes dienā: plkst.10.00, plkst.14.00 un plkst.16.00. Par izmaiņām laika apstākļos var uzzināt mājas lapā www.valka.lv

Savukārt Zāģezera pludmalē ir nopļauta zāle, nākošajā nedēļā tiks uzlikti volejbola tīkli un sakārtotas ugunskura vietas. Ir uzstādītas divas jaunas koka tualetes. Par Zāģezera ūdens tīrību rezultāti tiks saņemti nedēļas laikā.

Sagatavots pēc
Valgas pilsētas domes un Valkas pilsētas Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas informācijas

Latvijas – Igaunijas institūts

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.