05.05.2015
Valkas novadā atklās jaunu ražotni

6. maijā plkst. 16:00 Valkas novada Ērģemes pagastā atklās ražotni “Enrial Timber”. Tās izveidē piesaistot investorus un bankas kredītu, investēts gandrīz miljons eiro. Jaunā ražotne izveidota, paplašinot Simanoviču ģimenei piederošo kamīnmalkas ražotni. Tajā ražos taras brusas un dēļus, kā arī blakus produktus - skaidas un šķeldu.

Māris Simanovičs, ražošanas kompleksa saimnieks stāsta, ka pirms četriem gadiem pirmā ražotnes ēka tika uzbūvēta pļavas vidū. “Ar Lauku atbalsta dienesta administrēto fondu atbalstu sākām ražot kamīnmalku eksportam, pims trim gadiem dzima ideja ar brāli Andri Simanoviču veidot taras ražotni, papildinot esošo ražošanu un piesaistot ES fondu līdzfinansējumu”, skaidro M.Simanovičs. “Tagad varam lepoties ar paplašinātām ražošanas telpām, papildus izbūvētiem pievadceļiem un automatizētu taras dēļu ražošanas līniju. Esam iecerējuši nodarboties ar pilna cikla mežu apsaimniekošanas un gatavās produkcijas ražošanas ciklu. Šim mērķim ar dažādiem partneriem izveidoti 5 uzņēmumi, kuri katrs speciaizējas savā kokapstrādes posmā. Šobrīd uzņēmumu grupā strādā gandrīz 30 cilvēki, bet līdz gada beigām darbinieku skaits pieaugs, lai darbu varam organizēt divās maiņās.”

Nepilnos sešos savas darbības mēnešos, kopš uzstādītas iekārtas un uzsākta testa ražošana SIA „Enrial Timber” apgrozījums no taras dēļu nu brusu realizācijas ir pārsniedzis 150 000 eiro. Nākotnē plānots ražot divās maiņās, sasniegt 1 miljona eiro gada apgrozījumu un nodarbināt ap 40 strādniekiem.

“Šiem uzņēmējiem un Valkas novada domei ir cieša sadarbība”, komentē Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis. “Esam maksimāli centušies palīdzēt, cik vien iespējams, lai šis projekts realizētos. Ir gandarījums, ka beidzot paplašināšanās īstenojusies, jo tas sola jaunas darba vietas tieši laukos. Ja pilsētā ir diezgan daudz ražošanas uzņēmumu, un ir skaidra perspektīva, kā ražošana attīstīsies, tad laukos uzņēmējiem ir sarežģītāk. Arī rosināt uzņēmējus ieguldīt investīcijas tieši laukos ir sarežģītāk, jo ir grūtāk atrast vietējo darbaspēku. Tādēļ ir īpašs gandarījums, ka Turnā projekts ir īstenojies, un ka uzņēmēji plāno nākotnē vēl vairāk atīstīties”.

Turnas kokapstrādes kompleksā esošās divas ražotnes ražo taras dēļus, palešu sagataves un kamīnmalku, kas tiek eksportēti uz vairākām Eiropas un Skandināvijas valstīm, gan realizēti tepat Latvijā. Sia “Enrial Timber” spēj pārstrādāt ap 1500 m3 apaļkoka, no kā tiek ražoti taras dēļi, bet 800m3 apaļkoka tiek pārstrādāti kamīnmalkā māsas uzņēmumā.

„Laba sadarbība izejmateriāla piegādē ir izveidojusies ar Vidzemes mežizstrādes uzņēmumiem. Arī tuvākajā nākotnē plānojam neapstāties pie jau sasniegtā un plānojam savu ražošanu paplašināt ar papildus produktiem, piemēram, briketēm un granulām”, stāsta uzņēmuma vadītājs.

SIA “Enrial Timber” ir jaunais SIA “Garciema Pērle” nosaukums. Uzņēmums dibināts 2010.gadā un sākotnēji nodarbojies ar viesu nama pakalpojumiem Garciemā, Carnikavas novadā. Ar Lauku atbalsta dienesta programmas palīdzību “Atblasts uzņēmuma radīšanai un attīstībai” ieviests projekts “Taras brusu ražotnes izveide Valkas novadā” piesaistot publisko finansējumu 139 400 eiro apmērā.

  Papildus informācija: Māris Simanovičs Mob 29422111

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.