21.01.2020
Valkas novada domes priekšsēdētājs piedalījies Viedo pilsētu un pašvaldību kongresā Turcijā

2020. gada 15. un 16. janvārī Ankarā norisinājās pirmais starptautiskais Turcijas kongress un izstāde "Viedās pilsētas un pašvaldības", kurā piedalījās Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Pasākuma mērķis bija pulcēt pārstāvjus no centrālajām un vietējām administrācijām kopā ar citām ieinteresētajām pusēm, piemēram, NVO, akadēmiskajām aprindām un IT uzņēmumiem, lai pārrunātu viedo pilsētu pašreizējās tendences, izaicinājumus un risinājumus viedo pilsētu jautājumā.

 

“Kongress bija interesents - gan ziņojumi, gan diskusijas, gan izstāde. Tēma "viedās pilsētas" kļūst aizvien aktuālāka ne tikai no iedzīvotāju servisa, bet arī vides prasību ievērošanas, klimata pārmaiņu un līdzekļu efektivitātes viedokļa," komentē V.A. Krauklis.

 

"Šādos pasākumos pozitīvais ieguvums ir iespēja satikt kolēģus - ir tiešais kontakts un pieredzes apmaiņa. Iespējams uzzināt, kāda katrai pašvaldībai ir pieredze ar tehnoloģiju un kādā veidā tiek piesaistīti iedzīvotāji gan lēmumu pieņemšanā, gan resursu taupīšanā. Bija arī ļoti interesantas prezentācijas no kompānijām, kas piedāvā šādus risinājumus. Šī pasākuma rezultātā visticamāk būs arī vairākas tikšanās. Pašvaldības viesosies pie mums un iepazīsimies ar citu pašvaldību pieredzi.”

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

 

 

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un sadraudzības pilsētas Čamlijailas pašvaldības mērs İsmail Tepebağli Viedo pilsētu un pašvaldību kongresā Ankarā, Turcijā.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.