30.07.2021
Valkas novada pašvaldība pārrunā nākotnes sadarbību ar Valgas slimnīcu

Ceturtdien, 29. jūlijā Valkas novada pašvaldības vadība tikās ar Valgas slimnīcas pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmāko sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai Valkas novada iedzīvotājiem.

 

Šobrīd notiek saskaņošanas procedūra līgumam, kā rezultātā vietējiem iedzīvotājiem Valgas slimnīcā būtu pieejami ultrasonogrāfijas un rentgena pakalpojumi pēc tādas pašas sistēmas, kā Latvijā, kas iedzīvotājiem atvieglotu birokrātisko slogu izdevumu atmaksai par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Valgā. Šis ir pirmais šāda veida līgums starp Valgas slimnīcu ar Nacionālo veselības dienestu.

 

Tas nozīmētu, ka Valkas novada iedzīvotājiem šie pakalpojumi būtu pieejami katru dienu “pāris soļu” attālumā Valgas slimnīcā, pēc tāda paša principa, kā Vidzemes slimnīcas poliklīnikā Valkā, kur pakalpojumi ir pieejami daudz retāk. Veicamie maksājumi būtu tādi paši kā Latvijā, kas nozīmē, ka pacientiem nebūtu jāmaksā pilna pakalpojuma cena pēc Igaunijas cenrāža vai nauda pēc tam jāmēģina atgūt. Tāpat iedzīvotājiem nebūtu jāmēro ceļš uz slimnīcu Valmierā vai citviet Latvijā.

 

“Ceram, ka šo pakalpojumu saņemšanu varēs uzsākt jau tuvāko mēnešu laikā. Valkas novada pašvaldība un Valgas slimnīca ir vienisprātis, ka jāturpina strādāt pie arvien plašākas pakalpojumu pieejamības Valkas novada iedzīvotājiem Valgas slimnīcā.” skaidro Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vilmārs Vesingi.

 

“Mūsu iedzīvotāju interesēs ir, lai medicīniskie pakalpojumu būtu pieejami pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Šis ir pirmais reālais solis, kur valsts ir gatava radīt izņēmumu Valkas novada iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai Valgas slimnīcā. Turpināsim sadarboties gan ar Valgas slimnīcu, gan Nacionālo veselības dienestu, lai pēc iespējas vairāk, un nākotnē visi Valgas slimnīcas piedāvātie pakalpojumi būtu pieejami pēc tāda pašas sistēmas, kā tie ir pieejami jebkurā no Latvijas slimnīcām.”

 

Valgas slimnīcas vadītājs Apo Oja (no labās puses), ārstnieciskā direktore Neve Vendt pārrunā sadarbību ar Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli un priekšsēdētāja vietnieku Vilmāru Vesingi. Foto: I. Leitis.

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.