18.07.2012
Valkas pilsētā tiek uzstādīts ekonomisks ielu apgaismojums

Valkas novada dome ir uzsākusi projekta „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Valkas pilsētas publiskā apgaismojuma infrastruktūrā” īstenošanu. Projekta ietvaros paredzēta jauna ielu apgaismojuma izbūve gandrīz visā Valkas pilsētā, nomainot vecās un neekonomiskās dzīvsudraba un kvēlspuldzes, kā arī nātrija spuldzes pret ekonomiskajām LED 109W spuldzēm. Bez tam projektā paredzēts ierīkot arī automātikas aizsardzību katram gaismeklim, kā arī izbūvēt 10 m garus pievadus no katra gaismekļa līdz automātikas aizsardzībai.  

 

Iepirkuma rezultātā darbus veic SIA „Vidzemes energoceltnieks” un šos darbus paredzēts pabeigt līdz augusta vidum. Rezultātā Valkas pilsēta iegūs 274 jaunus gaismekļus, turklāt tas ietaupīs energopatēriņu 4 reizes. LED 109W ir izvēlētas, kā šobrīd modernākās spuldzes, kā arī ilgmūžīgākās – līdz 60 000 darba stundām.

 

Iepriekšminētā projekta aktivitātes aptvers lielāko daļu Valkas pilsētas – Rīgas, Semināra, Kūru, Latgales, Raiņa, Tālavas, Ausekļa, F.Roziņa, Beverīnas, Tirgus un Varoņu ielas, kā arī Domes bulvāri.

 

Projektu īsteno Latvijas Republikas valsts budžeta programmas Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) ietvaros. Kopējais projekta budžets 206 362 LVL, no kura KPFI finansējums ir 138 875 LVL. Valkas novada domes līdzfinansējums veido 67 480 LVL.

 

Papildus informācija

Attīstības un projektu daļas vadītājs Ernests Lībietis, 64722236

lampas
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.