04.06.2020
Valkas un Valgas pašvaldību vadītāji tiekas ar Igaunijas Valsts prezidenti

Trešdien, 3. jūnijā, oficiālā vizītē Valgā viesojās Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaid. Ar Igaunijas prezidenti tikās Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas pašvaldības vadītāja Ester Karuse.

 

Vizītes laikā Valsts prezidentei ekskursijas veidā bija iespējā aplūkot Valgas pilsētas arhitektūru, Valgas jauno centrālo laukumu, kā arī novērtēt topošā Valkas-Valgas dvīņu centra būvniecības darbu gaitu. Pēc ekskursijas, abu pilsētu pašvaldību vadītāji pie diskusiju galda ar prezidenti pārrunāja Valkas-Valgas ciešo sadarbību, kopīgos projektus un citus būtiskus jautājumus, tai skaitā, medicīnas pieejamību.

 

“Igaunijas Valsts prezidente bija ļoti zinoša un skaidri formulēja savus viedokļus un redzējumus gan par norisēm sabiedrībā un ekonomikā, gan Valkas-Valgas jautājumiem. Kopumā mūsu redzējums sakrīt. Vienmēr cenšamies meklēt sabiedrotos abu valstu galvaspilsētās, kas saprot mūsu vajadzības un situāciju, un uzskatu, ka pēc šis tikšanās mums ir par vienu sabiedroto vairāk,” tikšanos atzinīgi novērtē Valkas mērs V. A. Krauklis.

 

“Arī prezidente atzina, ka Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas līdzekļus nevajadzētu sadrumstalot. Nākošajā plānošanas periodā varētu turpināt dvīņu pilsētas centra attīstību. Diskusijā ierosināju, ka būtu nepieciešams atbalsts arī privātajam sektoram ēku fasāžu renovācijai, lai centrā ir sakārtota vide un atbalsts investīcijām uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tādējādi būtu vieglāk piesaistīt uzņēmējus un atdzīvināt centru.”

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Igaunijas Valsts prezidentes Kersti Kaljulaid vizīte Valgā (I.Leitis)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.