05.04.2012
Valsts prezidents Kārķu pagastam pasniedz ģerboni

29.martā Rīgas pilī notika pasākums „Pašvaldību ģerboņu svētki”, kuros ģerboņus saņēma desmit Latvijas novadi un arī Kārķu pagasts. Tā ir Valsts prezidenta Andra Bērziņa iedibināta tradīcija, kas katram Latvijas iedzīvotājam liek padomāt par šīs simbolikas nozīmību.

„Tieši šobrīd, kad pasaule ir tik mainīga, katram pagastam un novadam ir svarīgi izvēlēties savu piederības zīmi,” svētku uzrunā sacīja Valsts prezidents.

Ģerboņa saņemšanas svētkos piedalījās Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Cekuls, tautas nama vadītāja Dace Pieče un sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne. Pēc nelielas pagasta prezentācijas, Kārķu pamatskolas skolniece Ilze Skrastiņa un D.Pieče, mūzikas skolotājas Lienes Skruodes pavadījumā, nodziedāja Daumanta Ķīkuļa Kārķu himnu. „Jums ir pasaulē skaistākā himna,” pēc pasākuma emocionāli atzina Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece Ramona Umblija. Katram savas valsts, sava novada un pagasta patriotam ir sajūta, ka viņa dzimtā vieta ir pati labākā un skaistākā, taču, ja to novērtē arī pārējie, tas ir īpaši nozīmīgi.

Sudraba laukā zils krusts, uz tā zelta bite – tāds ir Kārķu ģerbonis, kas simbolizē garīgas vērtības, stipras tradīcijas, strādīgumu un videi draudzīgu saimniekošanu pagastā. Zilā krāsa liecina par Igaunijas pierobežu un tā ir arī cerību krāsa – mēs dzīvojam ar cerībām – viss būs labi!

Valsts prezidents pasniedz Kārķu ģerboni
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.