28.09.2017
K.Gerhards Valkā atklāj Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru un tiekas ar pašvaldības vadību

Turpmāk arī Valkā varēs saņemt valsts un pašvaldību publiskos pakalpojumus – 2017. gada 28. septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atklāja Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC). Reģionālās darba vizītes laikā ministrs tikās arī ar Valkas novada domes priekšsēdētāju.

 

Lai gan interneta pieejamība kļūst par būtiskāko faktoru valsts pārvaldes organizēšanā, aizvien ir nepieciešama arī klātienes apkalpošana, jo ne visus pakalpojumus var sniegt attālināti, e-vidē. Tāpēc Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveide ir mērķtiecīgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas virzītās politikas rezultāts.  Tā iedzīvotājiem tiek padarīta ērtāka un pieejamāka publisko pakalpojumu saņemšana,” Valkā teica K.Gerhards.

 

Valkas novada pašvaldība saviem iedzīvotājiem VPVKAC durvis vēra jau 2017.gada 1.jūnijā. Šodien, pēc zināma aprobācijas perioda, tas tiek atklāts svinīgā gaisotnē.

 

Reģionālās nozīmes attīstības centros, arī Valkā, VPVKAC strādā atbilstoši principam „zem viena jumta”. Tajos darbu apvieno gan pašvaldības klientu apkalpošanas speciālistus, gan atsevišķu valsts iestāžu speciālistus.

 

Vienkopus VPVKAC tiek pieņemti pieteikumi gan valsts pakalpojumiem, gan pašvaldības pakalpojumiem. Pakalpojumu pieejamībā ir iedzīvināta  devīze – ātrāk, ērtāk, izdevīgāk. Kopš VPVKAC darbības sākuma visā 2015. gada līdz šim brīdim šo centru tīklā pieņemti virs 71 000 pakalpojumu pieteikumu un sniegtas ~ 22 000 konsultācijas. Kopumā valstī darbojas 75 vienotie klientu apkalpošanas centri, to skaitā – 6 reģionālās nozīmes centri.

 

Reģionālās darba vizītes laikā K.Gerhards tikās ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli. 

 

 

 

 

Maija Anspoka

Vienas pieturas aģentūras nodaļas vadītāja

Publisko pakalpojumu departaments

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

tālr.: 67026938; 25414656

Maija[punkts]Anspoka[uz]varam[punkts]gov[punkts]lv

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.