24.02.2021
Veidosim svētkus krāšņākus

Februāra sākumā Valkas novada dome aicināja iedzīvotājus neizmest ārā sev nevajadzīgos gaismu rotājumus, bet dāvināt tos pašvaldībai. Redzam, ka sabiedrībā izskan dažādi viedokļi par šo akciju, tāpēc vēlamies plašāk pastāstīt par šo iniciatīvu un pašvaldības plāniem par pilsētas svētku rotājumiem nākotnē.

 

Ņemot vērā pašvaldības iespējas, esam izvēlējušies stratēģiju, lai katru gadu tiktu uzlabots pilsētas vizuālais tēls dažādos svētkos. Pagājušajā gadā jau redzējām jaunos Lieldienu rotājumus, kas iedzīvotājiem patika. Arī šogad uz Lieldienām būs jauni dekori,  jaunumi gaidāmi arī valsts svētkos.

 

Runājot par pilsētas svētku rotājumiem Ziemassvētku laikā – pagājušos svētkos Valkas – Valgas dvīņu pilsētas centru un Lugažu laukumu rotāja divas egles ar jaunām modernām tehnoloģijām – programmējamām LED gaismu virtenēm, kādas citur nav redzētas. Tas nebija lēts prieks, bet dzirdot pozitīvās atsauksmes, tā vērts.

 

Tieši tādēļ, lai savlaicīgi zinātu, kā pilsētu rotāsim Ziemassvētkos šogad, sanāksmē vienojāmies, ka svētku gaismu rotājumu klāsts un ģeogrāfija tiks būtiski palielināta.

 

Kādi rotājumi Valkas pilsētas iedzīvotājus un viesus Ziemassvētkos priecēs šogad?

 

Tiks izgaismota liepu aleja Rīgas ielā, būs jauns gaismas elements jaunajā Valkas – Valgas dvīņu pilsētas centrā. Lielākas egles būs gan jaunajā centrā, gan pie kultūras nama. Abas egles būs veidotas no vairākām mazākām eglītēm, tādējādi veidojot glītākas formas un necērtot lielās egles mežos.

 

Atgriezīsimies pie kādreizējas idejas - izmantot konkrētajā vietā jau augošas egles. Šī ideja tika pārtraukta, jo tā laika tehnoloģijas un parastās kvēlspuldzes bojāja egles - tās kalta. Tagad, ar mūsdienīgajām LED lampām, kokiem nekāds ļaunums netiek nodarīts.

 

Papildus visām ierastajām eglēm, kuras rotājam katru gadu,  dažādās vietās pilsētā būs vēl trīs jaunas egles, kuras rotās pašvaldība. Plānojam uzrunāt uzņēmējus, kas varētu veidot sava uzņēmuma rotātu egli. Pēc tam radās šī ideja par vienu egli, kas būtu izdaiļota tieši no iedzīvotāju ziedotajiem gaismu rotājumiem. Parasti, kad gaismu virtenes vairs nedeg, cilvēki tās izmet. Nespeciālistam šādas virtenes ir arī grūti saremontējamas, bet mūsdienās no vides aizsardzības viedokļa ir pareizi dot lietām “otro dzīvi”, nevis izmest atkritumos. SIA “Valkas Gaisma” apņēmās šīs bojātas virtenes salabot. Ja tas nebūs iespējams, tad virtenes var likt burkās, tādā veidā veidojot interesantu un oriģinālu noformējumu.

 

Domāju, ka vēl nav par vēlu un daudziem iedzīvotājiem šie gaismu rotājumi vēl ir. Runa tiešām ir par virtenēm, kas vairs nedarbojas, tāpēc aicinām iedzīvotājus nekautrēties un atsaukties šai akcijai. Vēlamies, lai pilsētā būtu viena šāda “iedzīvotāju rotāta” egle, kas būtu idejiski pareizi un jauki. Bet nevienu brīdi nav bijusi doma, ka tagad pilsētu rotātu tikai no iedzīvotāju ziedojumiem.

 

Jebkurā gadījumā - pat ja šīs iedzīvotāju rotājumu egles nebūs, pilsēta šajos Ziemassvētkos būs daudz krāšņāka nekā iepriekšējos. Mūsu stratēģija ilgtermiņā ir, lai katru gadu svētki pilsētā ir krāšņāki un atraktīvāki.

 

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.