22.11.2012
Ziemeļvalstu – Baltijas valstu sadarbības attīstīšana energoefektivitātes jomā

Laika posmā no š.g. 14. līdz 16. novembrim Valkā un Valgā Ziemeļu Ministru padomes Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Valsts administrācija 2012” līdzfinansēta projekta ietvaros viesojās delegācija no Östhammar pašvaldības (Zviedrija) četru speciālistu sastāvā.

 

Vizītes mērķis bija iepazīties ar energoefektivitātes projektiem Valkas novadā un Valgas pilsētā. Vizītes laikā tika apmeklēti uzņēmumi SIA „Enefit Power & Heat Valka” un SIA „PEPI RER”, Valkas PII „Pasaciņa” un Valgas pilsētas bērnudārzs „Kaseke”, Valkas Mākslas skola, Valkas Kultūras nams un Valgas apriņķa profesionālās izglītības centrs.

 

Vizītes noslēgumā Valkas, Valgas un Östhammar pašvaldība speciālisti vienojās par kopēja projekta izstrādi energoefektivitātes jomā, iesniegšanai Eiropas Savienības finansēšanas programmai Inteliģenta Enerģija Eiropai (IEE). Projektā plānotās galvenās aktivitātes elektrovelosipēdu (jau lieto Östhammar pašvaldības administrācija) un elektroautomobīļu (šāds automobilis ir Valgas pilsētas valdei) ieviešana pašvaldību iestādēs, energoefektīvs ielu, pašvaldības ēku un daudzdzīvokļu māju apgaismojums, ielu apgaismojuma vadības un kontroles sistēma Valkā un Valgā (jau ir Östhammar pašvaldībā).

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Putniņa Valkas novada dome

Attīstības un plānošanas nodaļa

Attīstības un projektu daļa

Projektu vadītāja

Tālr.: 64722250 Mob.

Tālr.: 26414197

E – pasts: jana[punkts]putnina[uz]valka[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.