14.12.2017
Atklāj ekspozīciju un Kārķu simtgades kalendāru

9. decembrī, Kārķu Tautas namā notika svinīga 100 - gades kalendāra un ekspozīcijas atvēršana, kas tapusi izpētot vietējo iedzīvotāju dzimtas saknes un reproducējot aizgājušo laiku fotostāstus šodienā.

 

Kalendāra izveidē piedalījās 3 fotogrāfi – Aigars Lapiņš, Anda Jēkabsone, Andžs Pilskalns, kuri veica seno fotogrāfiju atlasi un mūsdienu situāciju fotografēšanu. Dzimtu izpēti konsultēja un piedalījās arī ekspedīcijās vēsturnieks Mārtiņš Vesperis, svarīgākos vēstures faktus palīdzēja apkopot bibliotekāre Inga Bāliņa, kalendāra dizainu veidoja un maketēja Anda Jēkabsone un Andžs Pilskalns, visu darba gaitu pusgada garumā koordinēja Sandra Pilskalne.

 

Darbu novērtējis Latvijas valsts simtgades birojs – šo projektu prezentējot kā ļoti veiksmīgu piemēru. Esam saņēmuši uzaicinājumu janvārī izstādi eksponēt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Zīmīgi, ka Gaismas pils vietā kādreiz atradās KĀRĶU sala.  17.gadsimta sākumā ūdensceļu aizsērējumi Daugavā izveidoja nelielas saliņas - Mazo Klīversalu un Kārķu salu, kas vēlāk saplūda kopā ar Klīversalu un izveidoja Lielo Klīversalu. No 15. decembra līdz 2018. gada sākumam Kārķu simtgades kalendāra ekspozīcija ir apskatāma Rīgā, studentu korporācijas “Selonija” namā, konventa zālē, Rīgā, Stabu iela 17.

 

Projekts īstenots Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Kalendāru var iegādāties sazinoties ar Sandru Pilskalni, tā cena 3.00 EUR.  Šis iespieddarbs noteikti paliks nākamajām paaudzēm nākamajās Latvijas simtgadēs kā laba piemiņa par aizgājušiem laikiem un informatīvs materiāls par ļaudīm, kas dzīvo Ziemeļlatvijā, un var būt lepni par vietu no kurienes nāk.

                                               

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs

Pēteris Pētersons

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.