26.10.2017
Atklās Varoņu ielas katlu mājas automatizētos apkures katlus

Piektdien, 27. oktobrī plkst. 10:00 ikviens interesents aicināts uz Varoņu ielas 39 katlu māju Lauktehnikā, kur tiks svinīgi atklāti 2 no jauna uzstādīti SIA “Kalvis” automatizēti apkures katli.

         

Kā jau bija ziņots, šī gada 11. jūlijā tika uzsākta Lauktehnikas katlu mājas atjaunošanas būvprojekta izstrāde un SIA “P.M.G.” iesāka būvdarbus - vecā 2004. g. uzstādītā 2MW apkures katla demontāžu un divu jaunu automatizētu apkures katlu izbūvi un uzstādīšanu.

       

Laikā no jūlija līdz oktobrim veikta katlumājas rekonstrukcija, vecais 2 MW katls tika nomainīts uz diviem jauniem 950 KW mūsdienu tehnoloģijām atbilstošiem apkures katliem. Pateicoties jauno katlu uzstādīšanai, samazināsies kurināmās izejvielas patēriņš, radīsies iespēja paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti. No jauna uzstādītie apkures katli sasaistīti ar katlu mājā esošajiem BK-800 apkures katliem, kuru darbība tiek nodrošināta no citas vadības sistēmas un tos paredzēts izmantot ārkārtas situācijās.

       

2017./2018. gada apkures sezonu Lauktehnikas rajona iedzīvotāji uzsākuši ar rekonstruētu katlu māju un jauniem automatizētiem katliem.

 

2012. gadā Valkas novada dome iegādājās katlu māju Varoņu ielā 39 ar trīs šķeldas kurināmiem katliem, taču šī gada pavasarī tika veikta ekspertīze un konstatēts, ka 2 MW apkures katls atrodas avārijas stāvoklī un nav pieļaujama tā ilgstoša un droša lietošana. Bija nepieciešams veikt katlu mājas modernizāciju, jo katlu mājas jauda neatbilda siltumenerģijas patēriņam, tika prognozētas lielas esošo katlu remonta izmaksas, katli strādāja ar zemu lietderības koeficientu, bet ar augstu kurināmā patēriņu. Šāda situācija neveicināja efektīvu resursu izmantošanu, tādēļ bija nepieciešams veikt katlumājas rekonstrukciju.

         

Šī gada 25. maija Valkas novada domes sēdē tika pieņemts lēmums par vecā apkures katla demontāžu un par nepieciešamā aizņēmuma EUR 541896,22 ņemšanu.

         

“Šis ir kārtējais solis, lai padarītu Valkas pilsētas siltumapgādes sistēmu jaudīgāku un modernāku, arī lai ietaupītu novada budžeta līdzekļus. Ieguvēji būs gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji, gan novada dome, jo tiks nodrošināta kvalitatīva siltuma piegāde ar paaugstinātu drošību. Katlu mājā ir saglabāts arī drošs rezerves variants, kuru paredzēts izmantot ārkārtas situācijās.

         

Jauno automatizēto apkures katlu uzstādīšana ļaus nepaaugstināt siltuma piegādes cenas, novada domei būs mazāk izdevumu, būs vajadzīgs mazāks skaits darbinieku, mēs varēsim strādāt efektīvāk,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.