02.09.2016
Atklāts mākslinieka KIWIE olimpiešiem veltītais zīmējums un saņemti 1500 iedzīvotāju stāsti

No šī gada 5. augusta līdz 1. septembrim Latvijā norisinājās AS “Latvijas Gāze” rīkotais pateicības projekts “Mans Olimpietis”, kur iedzīvotāji tika aicināti iesūtīt stāstus par cilvēkiem, kuri viņus iedvesmo. Projekta mērķis bija mudināt cilvēkus pateikt paldies ikvienam savam ikdienas Olimpietim un ar katru saņemto pateicību atklāt grafiti mākslinieka KIWIE Olimpiešiem veltīto zīmējumu.

 

“Mans Olimpietis” ir īpaši izveidota tiešsaistes platforma, kurā iedzīvotājiem gandrīz mēneša garumā bija iespēja ievietot savus stāstus video, fotogrāfijas vai arī apraksta formā līdz 400 rakstzīmēm. Gandrīz mēneša laikā tika saņemti 1500 unikāli stāsti, katram no tiem atklājot vienu lauciņu no platformā apslēptās zīmējuma kolāžas.

 

“Man ir patiess prieks, ka Latvijā dzīvo tik ļoti daudz cilvēku, par kuriem citi ir gatavi izstāstīt gan aizkustinošus un iedvesmojošus, kā arī jautrus stāstus. Manuprāt, šis projekts pierādīja, ka ikvienam no mums ir savs dzīves Olimpietis, un arī katrs no mums vismaz reizi esam iedvesmojuši un palīdzējuši kādam sasniegt iecerēto. Vēlos izteikt lielu pateicību visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījās šajā projektā, visu stāstu galvenajiem varoņiem, kā arī cilvēkiem, kuri ikdienā paveic lielus darbus,” par projektā sasniegto stāsta AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

 

          Laikā no 5. augusta līdz 1. septembrim tika saņemti 1193 rakstveida stāsti, 217 fotogrāfijas un 90 video stāsti, kuros cilvēki visbiežāk izteica pateicību saviem tuviniekiem un draugiem, vietējā un pasaules mēroga slavenībām, kolēģiem, biznesa un zinātnes pārstāvjiem, kā arī ikdienā nejauši sastaptiem cilvēkiem. Katrs no šiem stāstiem bija unikāls savā vēstījumā un ar neatsveramu nozīmi, taču visu vidū īpaši izcēlās Laura Zalāna video stāsts, kurš vienīgais bija ierunāts latgaliešu valodā!

Pateicības projektā ar saviem video stāstiem piedalījās arī 16 sabiedrībā zināmas personības – sacensību “Ghetto Games” radošais direktors Renārs Zeltiņš, stand-up komiķis Jānis Skutelis, viens no labākajiem rallijkrosa braucējiem pasaulē Reinis Nitišs, televīzijas raidījumu vadītāja Lelde Lietaviete un citi.

 

Pateicoties visiem projektā iesūtīto stāstu autoriem, ir atklāts pasaulslavenā latviešu grafiti mākslinieka KIWIE olimpiešiem veltītais zīmējums, kas sastāv no 1500 detaļām un kurā attēloti dažādu paaudžu cilvēki savu elku drēbēs. “Zīmējuma ideja vizualizē projekta galveno motīvu - “Mans Olimpietis” – mums katram ir kāds elks, neatkarīgi no mūsu vecuma un nodarbošanās veida. Bieži vien tikai tāpēc, ka vēlamies līdzināties saviem Olimpiešiem, mēs nodarbojamies ar to, ko mēs darām tagad un bieži vien tikai ar viņu atbalstu un padomiem, mēs esam spējuši sasniegt virsotnes,” zīmējumā apslēpto ideju atklāj grafiti mākslinieks KIWIE.

 

Sākoties projekta otrajai kārtai, atklātais zīmējums iegūs neaizmirstamu lielformāta vides vizualizāciju, kuru būs iespējams apskatīt ikvienam interesentam, savukārt ar iedzīvotāju stāstiem aicinām iepazīties www.mansolimpietis.lv.

 

Projekts tapis ar AS “Latvijas Gāze” un Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu.

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.