16.09.2016
“Dienas bez rindām” laikā aicinām saņemt konsultācijas par Valsts ieņēmumu dienesta e-pakalpojumiem

Laikā no šī gada 19. – 23. septembrim visā Latvijā jau atkal notiks kampaņa „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu. To skaitā, tāpat kā pagājušajā gadā, būs arī Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID).

 

Kampaņu “Dienas bez rindām” šī gada 19. septembrī plkst. 11.00 laukumā pie Origo (Stacijas laukumā 1) atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks e-pārvaldes jautājumos Edmunds Beļskis, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Informācijas tehnoloģiju direktors Lauris Lenerts un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes direktors Juris Gaiķis.

 

Informatīvajā E-teltī pie Origo visas dienas garumā līdz pat plkst. 16.00 ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par dažādiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem.        E-teltī klātienē varēsiet uzdot jautājumus VID, VARAM un VSAA speciālistiem un saņemt  praktisku palīdzību pirmajiem soļiem e-pakalpojumu saņemšanā. Vēršoties pie VID speciālistiem, iedzīvotāji aicināti noskaidrot sev interesējošus jautājumus par  elektronisko algas nodokļu grāmatiņu, gada ienākuma deklarācijas aizpildīšanu, VID mobilo aplikāciju “Attaisnotie izdevumi”, iespēju izmantot informāciju par nodokļu maksātāju uzkrātajiem datiem, kā arī citām EDS piedāvātajām iespējām.

 

Vairāk par VID EDS iespējām un to izmantošanu iedzīvotāji varēs uzzināt visu nedēļu no 19. līdz 23.septembrim „Dienas bez rindām” laikā, apmeklējot jebkuru VID klientu apkalpošanas centru Latvijas pilsētās. Konsultācijas varēs saņemt arī VID bezmaksas semināros visā Latvijā. Informācija par tiem pieejama VID mājaslapā sadaļā “Notikumi”.

 

Praktiska palīdzība un iedrošinājums ir efektīvākais veids ieradumu maiņai un e-pakalpojumu apguvei. Tāpēc valsts un pašvaldību iestādes jau trešo reizi ir apvienojušas spēkus tiešā konsultāciju sniegšanā un aicina iedzīvotājus piedalīties kampaņā “Dienas bez rindām”.

 

Kampaņas “Dienas bez rindām” laikā Latvijas iedzīvotāji vairāk kā 80 valsts un pašvaldību iestādēs saņems ieteikumus un konsultācijās, kā turpmāk labāk saņemt pakalpojumus attālināti. Papildus saviem ierastajiem pienākumiem, darbinieki īpašu uzmanību veltīs tam, lai rosinātu cilvēkus izmantot e-pakalpojumus. Informāciju par kampaņā iesaistītajiem partneriem meklējiet šeit.

 

Šobrīd Latvijā pieejami vairāk kā 480 e-pakalpojumi un darbs pie to attīstības turpinās. E-pakalpojumus var saņemt portālā www.latvija.lv, iestāžu tīmekļu vietnēs. Lai izmantotu e-pakalpojumus, kuriem nepieciešama lietotāja identificēšana, var izmantot internetbanku datus vai eID karti.

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.