02.05.2016
FM iesniedz MK izskatīšanai jaunu Publiskā iepirkuma likumprojektu

Šā gada 28. aprīlī Finanšu ministrija (FM) ir iesniegusi Valsts kancelejā jaunu Publiskā iepirkuma likumprojektu, lai to iekļautu Ministru kabineta sēdes darba kārtībā jau tuvākajā laikā. Likumprojekts tika izstrādāts, lai nodrošinātu iepirkumu direktīvu pakotnes normu pārņemšanu nacionālajā tiesiskajā regulējumā. Jāuzsver, ka šajā laikā neviena iepirkuma veikšana nav apdraudēta vai aizliegta. Likumprojektam ir pozitīva ietekme uz sabiedrības un tautsaimniecības attīstību, jo tiek radīti labvēlīgāki nosacījumi piegādātājiem.

 

Papildus FM ir atradusi risinājumu direktīvu būtisko normu pārņemšanas ātrākai virzībai un pieņemšanai. Jau šobrīd ir izstrādāti grozījumi esošajā Publisko iepirkumu likumā un grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā ar mērķi nodrošināt direktīvās noteikto obligāto normu pārņemšanu, tādējādi dodot iespēju jauno likumprojektu virzību turpmāk nesaistīt ar direktīvās noteikto obligāto normu pārņemšanu.

 

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/pil/52518-fm-iesniedz-mk-izskatisanai-jaunu-publiska-iepirkuma-likumprojektu.

 

Informācijas sagatavotājs: Aleksis Jarockis, Komunikācijas departamenta direktors

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.