22.05.2017
Gaidāmās aktivitātes projektā "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”

Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā” (id. Nr. 9.2.4.2./16/I/035 ietvaros) ietvaros, aprīlī tika uzsāktas vairākas aktivitātes un jau daudzi novada iedzīvotāji ir tajās iesaistījušies.

 

Visvairāk dalībnieku ir iesaistījušies pasākumā “Papildinošu aktivitāšu īstenošana pēc skriešanas seriāla „Optimists””, tas ir ķermeņa indeksa noteikšanā un veselīgo našķu - produktu, kas patīk sirdij, baudīšanā (ābolu, pilngraudu maizes vai rupjmaizes ar medu). Ir notikušas jau 5 “Pavasara” kārtas, un katrā kārtā piedalās ap 400 dalībnieki, bet dalībnieku skaists, kuri četru kārtu laikā ir piedalījušies vismaz vienā kārtā, ir 527 dalībnieki. Tie skrējiena seriāla “Optimists” dalībnieki, kuri vēl nav izmantojuši iespēju ķermeņa masas noteikšanā un veselīgo našķu baudīšanu – aicināti šo iespēju izmantot pēdējā “Pavasara” kārtā, kura notiks 25.maijā mežā pie estrādes, Valkā.

 

Notiks 7 pasākumi - interaktīvās nodarbības par veselīgu uzturu bērniem “Veselīgs uzturs pavasarī”: 15.maijā 2 nodarbības PII “Pasaciņa”, 1 nodarbība PII “Pumpuriņš”, 19.maijā nodarbība Ozolu pamatskolas pirmskolas izglītības grupiņā, 18.maijā nodarbība Vijciema pamatskolas pirmskolas izglītības grupiņā, 22.maijā Kārķu un Ērģemes pamatskolu pirmskolas izglītības grupiņās.

23.maijā Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas ēkā Semināra ielā 23, 2.stāvā., plkst. 16.30. aicināti visi interesenti uz kārtējo nodarbību pasākumu ciklā “Praktiskas, izglītojošas nodarbības par ekonomiska, veselīga uztura tēmu 2017. - 2019.gadā”. Šajā reizē plānots pagatavot griķu sautējumu ar dārzeņiem un pupiņām, kā arī veselīgas mērces ar pavasara zaļumiem un svaigus salātus ar krāsnī ceptām bietēm.

 

Katru otrdienu un ceturtdienu, Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas ēkā Semināra ielā 23, no plkst. 9.00 – 10.00, aicina uz pasākumu ciklu “Vingrošana senioriem 2017. – 2019.gadā.” Katrā nodarbībā pēc sagatavošanās un iesildīšanās daļas plānoti vingrojumi, kuri veicina locītavu mobilitāti, attīsta kustību koordināciju, stabilizē dziļo muskulatūru. Tos izpilda, sēžot uz krēsla vai atbalstoties pret krēslu. Nodarbībās tiks izmantoti vingrošanas līdzekļi – bumbas, masāžas bumbas, nūjas, aukliņas, hanteles (ūdens pudeles), auklas u.c. inventārs. Nodarbības vada fizioterapeite Sandra Daņilova.

 

30.maijā plkst.17.30 Beverīnas ielā 3, Valkā, notiks izglītojoša lekcija “Kā sadzīvot ar vientulību”, kuru vadīs psiholoģe Inese Taube

 

30.maijā plkst. 18:00 āra trenažieru laukumā, mikrorajonā pie dīķa, Valkā būs pasākums “Nedeldē soliņus, nāc vingrot!”, kur sporta speciāliste Marta Empele praktiski parādīs jeb demonstrēs vingrinājumus, kurus var paveikt jeb izpildīt uz uzstādītajiem āra trenažieriem, un sniegs paskaidrojumus (piemēram, kādas muskuļu grupas tiek nodarbinātas, izmantojot attiecīgo aprīkojumu un veicot konkrēto vingrinājumu), pievēršot uzmanību arī drošības tēmai (piemēram, kādus vingrojumus nebūtu vēlams izpildīt uz uzstādītajiem āra trenažieriem).

 

Aicinām visus Valkas novada iedzīvotājus piedalīties Jums interesējošos  minētajos pasākumos! Esiet mīļi gaidīti!

 

Gunta Smane,

Attīstības un plānošanas

nodaļas vadītāja, 26463408

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.