04.01.2017
Informācija e-veselības sistēmas lietotājiem

Palielinās ārstniecības iestāžu un aptieku skaits, kas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Kopumā līdz 2017. gada sākumam ir noslēgti vairāk nekā 900 līgumu, tajā skaitā nepilni 200 līgumi ar aptiekām un aptieku tīkliem.

 

Līdz šim E-veselības sistēmā izrakstītas vairāk nekā 1900 e-receptes un 1300 e-darbnespējas lapas. Līdz ar e-darbnespējas lapas izmantošanas uzsākšanu ir pilnībā elektronizēts slimības un maternitātes pabalsta saņemšanas process. Ja E-veselības sistēmā izrakstīta un noslēgta darbnespējas lapa B, iesniegumu par slimības vai maternitātes pabalsta saņemšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai iedzīvotājs var iesniegt, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu.

 

Kopumā E-veselības lietotāji – gan ārsti un farmaceiti, gan pacienti – autorizējušies sistēmā vairāk nekā 60 000 reižu, izmantojot portāla piedāvātos drošas piekļuves līdzekļus (internetbankas piekļuves datus, e-parakstu un personas apliecību).

 

Lai informētu iedzīvotājus par E-veselības pakalpojumu izmantošanas iespējām, ārstniecības iestādēs un aptiekās, kas ir uzsākušas E-veselības lietošanu, tiek izvietotas apaļas atpazīšanas uzlīmes ar uzrakstu “Šeit lieto E-veselību”. Ārstniecības iestādēs izvietotā uzlīme informē, ka iedzīvotāji konkrētajā iestādē var saņemt e-receptes un atvērt, pagarināt vai noslēgt e-darbnespējas lapu, savukārt aptiekā izvietotā uzlīme apliecina, ka tajā var iegādāties e-recepšu zāles.

 

Iepriekš jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu E-veselības sistēmas brīvprātīgās lietošanas termiņš ir pagarināts līdz 2017. gada 1. septembrim.

 

Papildus tiek turpināta E-veselības sistēmas pilnveidošana, ņemot vērā lietotāju atsauksmes, un tiek veikta sistēmas pakāpeniska papildināšana ar jauniem pakalpojumiem – nosūtījumu pie ārsta-speciālista, ārsta slēdzienu, vakcinācijas pierakstiem u.c.  

 

Nacionālais veselības dienests arī turpina veselības nozares profesionāļu E-veselības lietošanas praktiskās mācības. Līdz šim mācībās piedalījušies jau vairāk nekā 4000 ārstu, farmaceitu un citu profesionāļu.

 

No 2017. gada 1. septembra obligāta e-recepšu izrakstīšana attieksies uz valsts kompensējamiem medikamentiem, savukārt darbnespējas lapas tiks izrakstītas, pagarinātas un noslēgtas tikai elektroniski.

 

 

Informāciju sagatavoja:                                                                         

Evija Štālberga,

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 67045007, 28383970

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.