17.05.2016
Nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde aicina izzināt Ziemeļgaujas iekšzemes kāpas

Atzīmējot Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu*, svētdien, 2016.gada 22.maijā, pl.10:00 Dabas aizsardzības pārvalde aicina doties izzinošā ekspedīcijā  Ziemeļgaujas iekšzemes kāpās kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu- ģeologu Daini Ozolu.

 

Pasākuma laikā varēs izpētīt vienus no lielākajiem iekšzemes kāpu masīviem Latvijā – Cirgaļu iekšzemes kāpas un uzzināt interesantus faktus par ģeoloģiskajiem procesiem pirms un pēc pēdējā ledus laikmeta.

 

Līdzi jāņem laika apstākļiem un iešanai pa mežu piemērots apģērbs un apavi, pusdienu maizītes un dzēriens, vēlams binoklis, jo dabā vienmēr var ieraudzīt ko interesantu.

 

Plānotais pasākuma ilgums ~10km.

 

Tikšanās pie Cirgaļu skatu torņa Valkas novada Zvārtavas pagastā. Koordinātes X: 631346, Y: 6393390 Lat: 57.6635955, Lon: 26.2017227.

 

Piedalīšanās – bez maksas.

* Ik gadu 22. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Tā saistīta ar 1992. gadā pieņemto Riodežaneiro konvenciju “Par bioloģisko daudzveidību”, ar kuru  dalībvalstis apņēmušās aizsargāt un ilgtspējīgi izmantot bioloģisko daudzveidību un dalīties ar pieredzi un tehnoloģijām tās aizsardzībā un izmantošanā. Latvija Riodežaneiro konvenciju ratificēja 1995. gadā.

Šajā gadā Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena veltīta tēmai “Cilvēks un līdzsvarots dzīvesveids”.

 

Informāciju sagatavoja:

Dabas aizsardzības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.