26.05.2015
No 1.jūnija militārie gaisa kuģi uzsāks zemos lidojumus Latvijas gaisa telpā

Šā gada 1.jūnijā stājas spēkā jauna zemo lidojumu sistēma, kas nosaka militāro gaisa kuģu zemo lidojumu veikšanu Latvijā. “Laikā, kad Krievijas Federācijas rīcība Ukrainā ir kardināli mainījusi drošības situāciju Eiropā un pasaulē, Latvijai ir īpaši svarīgi stiprināt sadarbību ar NATO dalībvalstīm, lai garantētu Latvijas robežu neaizskaramību un valsts drošību”, informē Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem efektīvai Baltijas valstu drošības stiprināšanai ir reāliem apstākļiem tuvi mācību vingrinājumi, tai skaitā, arī ar dažāda veida militārajiem lidaparātiem. Gaisa kuģu zemie lidojumi ir viens no mācību un vingrinājumu veidiem. R.Vējonis piebilst, ka šādi apmācību lidojumi tiek veikti arī citās NATO un Eiropas Savienības dalībvalstīs un tie uzskatāmi par ierastu praksi.

Jaunā zemo lidojumu sistēma atbilst Eiropas aeronavigācijas drošības organizācijas un NATO drošības standartu prasībām un nosacījumiem, kas jāievēro militārajiem gaisa kuģiem ES un Latvijas gaisa telpā. Ministru Kabineta noteikumi “Kārtība, kādā militārās aviācijas gaisa kuģi veic lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā”, nosaka – zemos lidojumus ir atļauts veikt tikai darbadienās diennakts gaišajā laikā no plkst.8.00 līdz plkst.18.00, nepārsniedzot 3 stundu garumu, un tie nedrīkst būt zemāki par 61 metru virs pārlidojamās virsmas. “Tie netiks veikti arī virs apdzīvotām vietām, kurās ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju, kā arī virs valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektiem, rūpnieciskā riska teritorijām”, informē R.Vējonis.

R.Vējonis uzsver, ka zemos lidojumus veiks atbilstoši drošības prasībām, lidaparātu radītais troksnis būs īslaicīgs un nevarētu radīt iedzīvotājiem būtiskas neērtības.

Informāciju par zemo lidojumu plāniem, norises vietām un laiku katrs Latvijas iedzīvotājs varēs apskatīt Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnes sadaļas “Aktualitātes” apakšsadaļā “Pasākumu kalendārs” vismaz mēnesi pirms to veikšanas.

Informāciju sagatavoja Zane Brūvere

Foto:www.sargs.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.