12.10.2020
Norisināsies izglītojošā konference „See The Future”

Jau šo ceturtdien, 15. oktobrī, otro reizi Latvijā norisināsies konference „See The Future”. Lai drošos apstākļos iepazīstinātu pedagogus, vecākus, kā arī nozares speciālistus: logopēdus, optometristus, oftalmologus, otolaringologus, par bērnu uztveres attīstību, kas īpaši svarīga tieši pirmsskolas vecumā, pasākums šogad norisināsies tiešsaistē. Papildu tam, tiks diskutēts par šobrīd aktuālākajiem jautājumiem redzes veselības jomā, tostarp par pasaulē visbiežāk izplatīto redzes defektu - miopiju jeb tuvredzību.

 

Šogad konferences „See The Future” galvenā tēma ir bērnu spējas socializēties. Proti, kā palīdzēt pirmsskolas vecuma bērniem veiksmīgi integrēties skolas vidē, un to, kā savlaicīgi novērst iespējamās attīstības problēmas. Pasākuma pirmajā daļā Latvijas Universitātes lektore un OC VISION optometriste Anete Petrova dalīsies zināšanās un pieredzē par tēmu "Bērna redzes attīstība”, par dzirdes ietekmi uz bērnu attīstību - Ilze Sokolova, bet par uztveres attīstību un ar to saistīto problemātiku optometriste Evita Kassaliete.

 

Savukārt, ar runas prasmēm saistītiem jautājumiem iepazīstinās Liepājas Universitātes Runas un balss izpētes laboratorijas vadītāja, Latvijas Logopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Trinīte: “Latvijā pietiekami bieži nākas strādāt ar bērniem, kuriem konstatētas valodas attīstības problēmas. Uzsākot skolas gaitas, ir ļoti svarīgi, lai bērns spētu iejusties jaunajā vidē un labi attīstīta valoda ir priekšnoteikums sekmīgai skolas gaitu uzsākšanai.  Pirmsskolas vecums ir laiks, kad novērtēt valodas attīstību un tās traucējumu gadījumos uzsākt mērķtiecīgu intensīvu darbu, lai mazinātu mācību traucējumu un psiholoģisku problēmu risku skolas gados. Tāpēc svarīga ir ne tikai speciālistu, bet arī vecāku izglītošana, jo tā varam palīdzēt bērniem attīstīties atbilstoši vecumam, lai vēlāk spētu veiksmīgi integrēties sabiedrībā."

 

Turpinājumā redzes nozares speciālisti: Kristīne Detkova un Karīna Beļikova dalīsies savā pieredzē par tuvredzības epidēmiju Latvijā, savukārt OptiO optometriste Aiga Švede dalīsies pieredzē par redzes speciālistu jeb optomteristu darbu: “Novērots, ka lielākoties bērni par savu redzi nesūdzas, jo viņi spēj pielāgoties apstākļiem, un bieži vien nezina, ka var redzēt savādāk. Tāpēc būtiski, lai vecāki regulāri, vismaz vienu reizi gadā, ieplāno vizīti pie optometrista. Katrs gadījums ir individuāls, un nereti, ja redzes problēmas līdz šim nav novērotas, tas nenozīmē, ka tādu nav.

 

Strādājot ar bērniem, optometristiem jāapzinās, ka nozīmīgas ir ne vien zināšanas, bet arī labas komunikācijas prasmes, jo tikai tādā veidā varēs noskaidrot visu nepieciešamo informāciju par bērna redzes stāvokli, kā arī izskaidrot, turpmākos soļus, lai kopīgiem spēkiem, iesaistot vecākus, uzlabotu bērna labsajūtu ikdienā. Turklāt, kā speciālistiem, mums ik dienas jāapgūst jauna informācija, kas nāk līdz ar tehnoloģiju un pielietoto metožu attīstību. Tāpēc ir liels prieks, ka jau otro gadu tiekamies, lai dalītos ar zināšanām un pieredzi savā starpā, un pēc tam to pielietotu, palīdzot cilvēkiem ik dienas savā profesijā,” stāsta OptiO optometriste Aiga Švede.

 

Pēc tēmu iepazīšanas, diskutēt par aktuālajiem jautājumiem visus interesentus aicinās TV personība Kristīne Virsnīte. Savukārt, konferences otrajā daļā arvien dziļāk tiks analizēts visizplatītākais redzes defekts pasaulē: miopija jeb tuvredzība, un iespējas - kā ar to cīnīties. Par multifokālajām lēcām kā iespējamo kontroles rīku stāstīs Rets Skrickis, par otrokeratoloģijas pieeju - Viktorija Vlasenko, savukārt par optikas risinājumiem mūsdienu digitālajā laikmetā - Mārcis Bajaruns. Konferences noslēguma daļā Žanna Artiņa plašāk pastāstīs par tīklenes rejuvenācijas terapiju, bet Kristīne Detkova dalīsies pieredzē par to, kā atbildīgi dzīvot „Covid-19” apstākļos. Arī otrajā daļā gaidāmas diskusijas pēc tēmu ekspertu sarunām, kuras moderēs Prof. Ivars Lācis.

 

Konference “See The Future” norisināsies šī gada 15. oktobrī, tiešsaistes formā no plkst. 9:30 līdz 16:00. Biļetes uz konferenci pieejamas - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/84842

 

 

Vairāk informācijas:

Zanda Kočāne

OC VISION sabiedrisko attiecību konsultante

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.