02.05.2016
Noslēgti līgumi par valsts apmaksātu medicīnas  pakalpojumu sniegšanu

 

 Nacionālais veselības dienests (NVD) ir pabeidzis līgumu slēgšanu ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2016. gadā. Kopumā valsts apmaksātu ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanai šogad novirzīti vairāk kā 509 miljoni eiro, kas ir par 1,6 miljoniem vairāk nekā pērn.

 

Līgumu par ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanu ir noslēgušas visas no 40 slimnīcām. To skaitā ir reģionālās, universitāšu, aprūpes un specializētās slimnīcas.

 

Par speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu un citu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu noslēgts arī 2141 līgums ar veselības aprūpes centriem, poliklīnikām, ārstu-speciālistu praksēm un citām ārstniecības iestādēm, savukārt valsts apmaksātus laboratoriskos pakalpojumus šogad nodrošinās 61 iestāde.

 

Šogad noslēgts līgums ar 1321 ģimenes ārstu. Attālākos lauku reģionos, kur ģimenes ārsta pieejamība ir apgrūtināta, valsts apmaksātus pakalpojumus nodrošinās 106 feldšerpunkti. Ārpus ģimenes ārstu darba laika 29 pieņemšanas vietās tiks nodrošināti dežūrārstu pakalpojumi.

 

NVD vērš uzmanību, ka noslēgtajos līgumos tiek norādīts valsts piešķirtais finansējums gadam. Tas nozīmē, ka ārstniecības iestādes var plānot pakalpojumu sniegšanu visam gadam un organizēt pacientu pierakstīšanu atbilstoši iestādei piešķirtajiem līdzekļiem.

 

Ņemot vērā, ka atsevišķās ārstniecības iestādēs mēdz veidoties lielāka pacientu plūsma, NVD atgādina – ja vienā ārstniecības iestādē ir ilgi jāgaida rindā, par pakalpojuma saņemšanas iespējām ieteicams interesēties arī citās ārstniecības iestādēs, kas ir noslēgušas līgumu ar valsti. Dažādās ārstniecības iestādēs gaidīšanas rindas atšķiras un bieži vien citā ārstniecības iestādē rindas nav vai tā ir mazāka.

 

Informācija par visām ārstniecības iestādēm, kas sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, ir pieejama vietnē www.rindapiearsta.lv. Vietnē tiek publicēta arī informācija par gaidīšanas rindu garumiem, kuru ārstniecības iestādes apkopo reizi mēnesī.

                                                                                                                                

 

Informāciju sagatavoja:                                                                        

Evija Štālberga,

Nacionālā veselības dienesta                                                                                          

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.