30.10.2017
Rīko braucienu uz izrādi “Valka.Latvija.Brīvība.” Rīgā. Aicina pieteikties interesentus!

6. novembrī plkst.19.00 Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks muzikāla izrāde “Valka. Latvija. Brīvība.” Latvijas valsts simtgadei veidotajā izrādē caur divu cilvēku likteņu un mīlas stāstu atainos Latvijas dibināšanu, akcentējot Valkas nozīmi valsts izveidē.

       

Sakarā ar valcēniešu izrādīto lielo interesi, Valkas novada dome rīko braucienu uz izrādi “Valka.Latvija.Brīvība.” Rīgā un aicina pieteikties interesentus, kuri vēlas ar noorganizēto transportu aizbraukt uz izrādi un atpakaļ, pašiem sedzot izrādes biļetes maksu un transporta izmaksas. Aptuvenās transporta izmaksas, pie nosacījuma, ka autobuss pilnībā piepildīts – 39 sēdvietas, būtu 5 Eur no personas.

       

Izrādes biļetes iespējams iegādāties arī Valkas pilsētas kultūras namā “Biļešu paradīzes” kasē.

       

Pieteikšanās 6. novembra braucienam Valkas pilsētas kultūras nama kasē, pie dežuranta vai zvanot pa tel. 64723055 vai 20235967 līdz 3. novembra plkst. 15:00.

       

Izrāde “Valka.Latvija.Brīvība.” tapusi pēc Valkas novada domes iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri un ir viens no Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei veltītajiem pasākumiem. Lugu īpaši šim gadījumam uzrakstījis pazīstamais Latvijas Radio komentētājs Eduards Liniņš. Izrādes režisors ir Gundars Silakatiņš, muzikālo noformējumu veidojis Valdis Zilveris, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš. Galvenajās lomās iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Zane Dombrovska un Raimonds Celms. Izrādē spēlēs aktieri no vairākiem Latvijas teātriem: Ivars Puga,  Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks, Mārtiņš Liepa, Kaspars Zāle, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, Jurģis Spulenieks, Artis Drozdovs, Pēteris Galviņš  un citi. Izrādi muzikāli papildinās Valkas pilsētas kultūras nama vīru vokālais ansamblis “Lai skan!”.

       

Izrādes centrā ir igauņu meitenes un latviešu strēlnieka skaudrais mīlas stāsts. ”Laiks pirms simts gadiem bija milzu pārmaiņu brīdis Latvijai, Eiropai, visai pasaulei. Sadūrās idejas, pārliecības, intereses un ilūzijas,” izrādes fonu ieskicē tās autors E. Liniņš. “Mokoši dzima jaunā – 20. gadsimta pasaule; pasaule, kurā lielā mērā mēs dzīvojam joprojām. Mūsu vēstījums ir par to, kā šīs visaptverošās kustības rezonēja vienas tautas, vienas pilsētas – Valkas – un atsevišķu cilvēku likteņos. Kā šajos satricinājumos tapa Latvijas valsts, kļūstot par realitāti ģeogrāfiskajā telpā, politiskajos un militārajos izkārtojumos, cilvēku apziņā.”

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.