01.07.2014
Sadarbības veicināšanas nolūkos Vidzemes plānošanas reģionā viesojās delegācija no Sanktpēterburgas

26. jūnijā Vidzemes plānošanas reģionā, sadarbības veicināšanas ietvaros, viesojās ainavu arhitektūras, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, muzeju zinību, tūrisma un uzņēmējdarbības speciālisti no Sanktpēterburgas. Vizītes mērķis bija meklēt iespējamos sadarbības virzienus tieši kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas jautājumos. Īpaši ieinteresēti viesi bija mūsu pieredzē vēsturisko parku uzturēšanas un sakopšanas jomā. Delegācijai tika izrādīta Ungurmuiža, kurā tos sagaidīja Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs un Pārgaujas novada domes vadītājs Hardijs Vents, tālāk viesi devās uz Cēsu viduslaiku pili, kurā norisinājās tikšanās ar vietējās pašvaldības un uzņēmējdarbības pārstāvjiem. Savukārt Amatas novada izpilddirektors Māris Timermanis laipni izrādīja Āraišu ezerpils teritoriju, kā arī Amatciemu. Gaidot nākamā 2014. - 2020. gada plānošanas perioda Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas uzsaukumu, tika iezīmētas jau potenciālās projektu idejas. Visas dienas garumā delegāciju pavadīja arī VPR Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede un projektu speciālists Kristaps Ročāns.

Šobrīd Vidzemes plānošanas reģions ievieš Interreg IVC programmas projektu „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas”, kas noslēgsies gada izskaņā. Tā mērķis ir rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus iedzīvotājiem radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Apzinot projekta partneru labos piemērus un izstrādājot ainavu aizsardzības un apsaimniekošanas rekomendācijas, ir sperti pirmie soļi šīs jomas problēmjautājumu apzināšanā, kas prasa loģisku turpinājumu. Tāpat sadarbībā ar Krievijas un Igaunijas kolēģiem veiksmīgi tiek īstenots projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē”.  VIA HANSEATICA Krievijā, Igaunijā un Latvijā vijās cauri lielākām un mazākām pilsētām no pašas Sanktpēterburgas, cauri Narvai- Ivangorodai, Hanzas pilsētai Tartu, robežpilsētām Valgai-Valkai un Hanzas pilsētai Valmierai, lai visbeidzot caur Siguldu noslēgtos Rīgā. Maršruts piedāvā iepazīties ar pārsteidzoši bagātu kultūrvēsturisko mantojumu un ceļā sastaptie vietējie iedzīvotāji izrādīs savu viesmīlību un savai valstij tik raksturīgo dzīves stilu un tradīcijas.

Uzklausot un apskatot mūsu pieredzi šajā jomā, delegācijas pārstāvji bija patiesi ieinteresēti uzturēt komunikāciju, lai nākotnē attīstītu abpusēji interesantus un nepieciešamus projektus. Papildus informācija: Guna Kalniņa-Priede, VPR Administrācijas vadītāja, Mob.: +371 29477997, guna[punkts]kp[uz]vidzeme[punkts]lv , www.vidzeme.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.