26.05.2020
Šo piektdien “Lauku dienas” e-vidē. Reģistrēšanās līdz rītdienai, 27.maijam

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) organizē “Lauku dienas”, kas šogad sakarā ar valsī noteiktajiem ierobežojumiem, pirmo reizi notiks e vidē. Šī gada pasākuma tēma “Ziemas kviešu audzēšana un kaitīgo organismu ierobežošana”. Visi interesenti - zemnieki, saimniecību īpašnieki, tie kuri nodarbojas vai plāno nodarboties ar lauksaimniecību u.c. - tiek aicināti līdz rītdienai, 27.maijam ieskaitot reģistrēties pasākumam (ŠEIT).  

 

LLKC Valmieras KB augkopības konsultante Ilona Krūmiņa informē, ka pasākuma laikā zoom platformā ar savu pieredzi dalīsies Valkas novada zemnieku saimniecības “Lejasciņi” īpašnieks Kristaps Sula un Kuldīgas novada uzņēmuma SIA “Upeskalni AB” saimniecības vadītājs Normunds Feters-Fekters. Šo saimniecību laukos projekta “Laukaugiem kaitīgo organismu ierobežošana dažādos Latvijas reģionos” ietvaros ir ierīkoti demonstrējuma lauki ar mērķi monitorēt – novērot un uzskaitīt, un rast risinājumu kaitīgo organismu izplatības ierobežošanai dažādu kultūraugu sējumos. Savukārt LLKC augkopības konsultants Andris Skudra vienkāršā un visiem saprotamā valodā pastāstīs par ziemas kviešu integrētās audzēšanas pamatprincipiem. Būs arī prezentācijas - lauku demonstrējumi, lai veidotos vispārīgs priekšstats par demonstrējumu laukos sasniegtajiem rādītājiem. Neraugoties uz to, ka “Lauku dienas” notiks e vidē, būs iespējams uzdot sev interesējušus jautājumus.

 

“Lauku dienas” e vidē notiks  29.maijā plkst. 9.00. Jebkuru jautājumu par pasākumu, iespējām pieslēgties zoom platformai u.tml. rašanās gadījumā iespējams sazināties ar LLKC Valmieras KB augkopības konsultanti Ilonu Krūmiņu, tel.29341748, e-pasts ilona.krumina@llkc.lv

 

Ja zināt, ka būs nepieciešama tehniska palīdzība, lai pieslēgtos zoom platformai, iepriekš piesakoties, ņemot līdzi savu viedtālruni, planšeti vai portatīvo datoru Lauku dienas iespējams aizvadīt LLKC birojā Valkā, Rīgas ielā 13. 

 

Foto: A. Andrējeva-Empele

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele,

Portāla ziemellatvija.lv redaktore

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.