13.02.2023
Teterevu fonds aicina NVO pieteikties atbalstam un palīdzēt grūtībās nonākušajiem veikt dārzkopības darbus

Borisa un Ināras Teterevu fonds aicina visu Latvijas reģionu bezpeļņas organizācijas iesniegt projektu idejas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai sev un līdzcilvēkiem. NVO savas idejas var iesniegt līdz 31. martam fonda programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” ietvaros (www.saimesgaldam.lv).

 

Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā organizēs konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

 

Šogad atbalstītās organizācijas gaida jauninājums – tās izglītojošā pasākumā varēs smelties zināšanas par dārzeņkopību un augļu koku audzēšanu. Seminārs sadarbībā ar Dārzkopības institūtu tiks organizēts jūlijā Dobelē.

 

Lai pieteiktos programmas atbalstam, organizācijai vispirms līdz 31. martam fondam jānosūta īss projekta ieceres apraksts brīvā formā uz e-pastu: office@teterevufonds.lv. Ja organizācija saņem pozitīvu fonda atbildi un nolemj turpināt projekta pieteikšanas procesu, tā tiks aicināta sagatavot un iesniegt jau pilnu projekta pieteikumu un budžetu.

 

Pretendentus finansējuma saņemšanai aicinām rūpīgi iepazīties ar programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” nolikumu programmas lapā: www.saimesgaldam.lv. Vienam projektam ieteicamais budžets ir līdz 1`750 eiro. Iecerēts piešķirt grantus vismaz 10 bezpeļņas organizācijām.

 

2022. gada projektu konkursā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguva 23 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja 814 mājsaimniecības 22 novados un 4 valstspilsētās. Programmā atbalstu ieguva 7 organizācijas Kurzemē, 7 - Vidzemē, 3 - Zemgalē, 5 – Latgalē. To projektos piedalījās attiecīgo organizāciju reģionu ļaudis. Savukārt Ziedot.lv projekts aptvēra visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīra grantus 42’900 eiro apmērā.

 

Projektu pretendentus aicinām izpētīt programmas materiālus:

·         Programmas nolikumu vietnē www.saimesgaldam.lv

·         Infografiku: 2022. gada rezultāti skaitļos.

·         2022. gadā atbalstīto ieceru apkopojumu.

·         Fotogaleriju: 2022. gada raža fotogrāfijās (Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva).

·         ReTV sižetu par projektu gaitu 2022. gadā.

·         LTV1 Ziņu dienesta sižetu par organizāciju veikumu Kuldīgā.

·         Latvijas radio 1 stāstu par programmas dalībnieku veikumu Latgalē (latviešu valodā).

·         Latvijas radio 4 stāstu par programmas rezultātiem (krievu valodā).

 

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.  Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

 

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Diana Bogdanova, Labdarības projektu vadītāja
26 435 463, diana.bogdanova@teterevufonds.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.