21.03.2014
Tiks ielikts jaunā Valkas depo pamatakmens

Ceturtdien, 27. martā, plkst 14.00 svinīgā pasākumā tiks likts pamatakmens Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas depo jaunbūvei, kurā būs ielikts arī vēstījums nākamajām paaudzēm.

„Šis būs jau otrais ugunsdzēsēju depo Latvijā, kas pēdējo 35 gadu laikā celts kā jaunbūve. Tas būs mūsdienīgs un kalpos tam, lai ik dienu varētu rūpēties par cilvēku drošību Valkas un arī visā Vidzemes reģionā.” saka VUGD priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Āboliņš.

Ir paredzēts izbūvēt auto garāžas ar novietni deviņām ugunsdzēsēju automašīnām un administrācijas korpusu. Celtniecības darbus veiks SIA „BAZALTS”. Valkas ugunsdzēsēju depo būvdarbus plānots pabeigt 2015. gada martā.

Depo būvniecība notiek Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Pārrobežu rīcības spēju attīstīšana, veicot kopīgas katastrofu seku likvidēšanas aktivitātes skarbos vides apstākļos” ietvaros.

Šī projekta mērķis ir uzlabot glābšanas dienestu personāla zināšanas un rīcības spējas pierobežas reģionā, lai stātos pretī tādām vides un cilvēka izraisītām katastrofām kā lieli kūlas un zemsedzes ugunsgrēki, kuros ir skarbi vides apstākļi un kur pastāv grūtības ar ūdens nodrošināšanu avārijas seku likvidēšanas laikā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, VUGD priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Āboliņš, Valkas domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, pārstāvji no Igaunijas Glābšanas pārvaldes, kā arī no Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sekretariāta.

Sagatavoja: Marita Masule, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste,

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.