19.02.2014
Tūrisma rallija maršruts vīsies arī caur dvīņu pilsētām Valku un Valgu

1.martā jau astoto reizi risināsies tūrisma rallijs - brīvdienu izbrauciens „Ziemas festivāls”. Pasākumu rīko portāls www.atputasbazes.lv. Pirmo reizi rallijs būs starptautisks, jo maršruts vīsies arī caur dvīņu pilsētām Valku un Valgu. Plānots, ka rallijā piedalīsies apmēram 150 automašīnu ekipāžu ar apmēram 500 dalībniekiem. Brīvdienu izbraucienā var piedalīties ikviens, kura rīcībā ir vieglā automašīna, busiņš, motocikls vai pat velosipēds. Transportlīdzeklim jāatbilst CSDD noteikumiem.

Gatavojoties rallijam, tā dalībnieki aicināti meklēt informāciju un atbildēt uz jautājumiem par rallija maršrutā atzīmētajiem kontrolpunktiem – Siguldā, Līgatnē, Raunā, Smiltenē, Valkas un Strenču novados, Valgā. Valkā tika izsludināts papildus konkurss – uzrakstīt leģendu par Valkas dižakmeni. Stāsti jau ir gatavi, un tos vērtē Valkas novada pašvaldības izveidota darba grupa. Labākās leģendas autors saņems speciālu balvu svinīgā apbalvošanas ceremonijā.

Šoreiz tūrisma rallija starts, finišs, noslēguma pasākums, uzvarētāju apbalvošana, pirmie kontrolpunkti un apskates objekti  paredzēti Siguldā. Rallija dalībniekiem katrā sagatavotajā kontrolpunktā būs jāizpilda dažādi uzdevumi, lai saņemtu tālākās brauciena norādes. Tūrisma rallijs ir laba iespēja reklamēt savu pilsētu – Valka un Valga būs sagatavojušas jaunu bukletu par apskates objektiem, tāpat par pasākumu tiks veidota filmiņa; informācija un fotogrāfijas būs apskatāmas organizētāju mājaslapā.

Valkā ekipāžas viesosies laikā no plkst.13.00.-16.00. Valkas novada un Valkas-Valgas tūrisma pakalpojuma sniedzēji aktīvi darbojas rallija dalībnieku uzņemšanai. Valcēnieši sagatavojuši dazādus pārbaudījumus: jānoskaidro vai Valkas - Valgas pilsētu kontūra, skatoties no baznīcas torņa, patiešām līdzinās putnam, novadpētniecības muzejā būs jāsaliek vārdi, Vijciema čiekurkaltē jāgroza čiekuri, savukārt dvīņu pilsētu puiši Pēteris un Peeter mācīs staigāt pa robežlīniju, ar vienu kāju esot Latvijā, ar otru – Igaunijā.

Pierobežā obligātie maršruta kontrolpunkti ir Vijciema čiekurkalte, Valkas novadpētniecības muzejs, Valkas baznīcas skatu tornis kopā ar tūrisma informācijas biroju, Valkas – Valgas robeža, Valgas rātsnams un Valgas militārais muzejs. Maršrutā ir iekļauti arī citi mūsu puses apskates objekti, kurus rallija dalībnieki pēc brīvas izvēles var apmeklēt.

Ikviens interesents aicināts būt par vērotāju kādā no kontrolpunktiem – Valkas novadā un Valgā: novadpētniecības muzejā, Lugažu baznīcas skatu tornī, Rīgas ielas robežā, Valgas rātsnamā, Militārajā muzejā. Nāciet, būs interesanti!

Valkas novada dome ir pasākuma partneris, kontaktpersona – Valkas tūrisma informācijas biroja vadītāja A. Tannenberga. Pasākuma norisē ar savu devumu iesaistījušies arī tūrisma uzņēmēji, viesu nams „Otrā elpa” un kafejnīca „Silvans”.

Papildus informācija: Anita Tannenberga, Valkas novada tūrisma informācija biroja vadītāja

Tālr. 64725522, 26446602 tib[uz]valka[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.