21.09.2021
Valkas novadā notiks militārās mācības “Namejs 2021”

No 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā, tostarp Valkas novadā, notiks Nacionālo bruņoto spēku ikgadējās militārās mācības “Namejs 2021”, lai pārbaudītu brigādes vienību, tostarp 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā.

 

Militāro mācību laikā Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā zemessargi un karavīri ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

 

 Militāro mācību laikā Valkas novadā pārvietosies Latvijas un Igaunijas militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Mācību laikā tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

 

26. septembra pēcpusdienā Valmierā, Vienības laukumā, notiks bataljona svinīgā militāro mācību noslēguma ceremonija.

 

Mācību norisei atbalstu sniegs valsts uzņēmumi – “Latvijas valsts meži” un “Latvijas valsts ceļi”, iesaistoties pretmobilitātes uzdevumu izpildē,  kā arī darba devēji, dodot iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas. Savukārt privāto zemju īpašnieki sniegs būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām, tāpat atbalstu mācību norisei sniegs Valsts policijas pārstāvji, nodrošinot satiksmes ierobežošanu.

 

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

 

Zemessardze aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā. Lūdzam iedzīvotājus neuztraukties, redzot militārās tehnikas, karavīru un zemessargu pārvietošanos tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

 

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

 

PIEDALIES MĀCĪBĀS ARĪ TU!

Ja laikā no 24. līdz 26.septembrim savā apkārtnē ieraugi Igaunijas Bruņoto spēku karavīrus vai militāro tehniku, vai to pulcēšanos un pārvietošanos, piezvani vai raksti īsziņu uz tālr. 29427173 (vari sūtīt bildes lietotnēs WhatsApp vai Signal). Nosauc vietu, kur Tu redzi Igaunijas karavīrus vai transportu, to skaitu, darbības un kustības virzienu!

 

Foto: Aivis Stračinskis

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons

Tālr. 28619184

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.