07.12.2020
Vēl ir iespēja pieteikties NVA starptautiskās attālinātās izglītības platformas “Coursera” bezmaksas kursiem

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atgādina, ka nodarbinātajiem, bezdarbniekiem un darba meklētājiem vēl ir iespēja pieteikties NVA starptautiskās attālinātās izglītības platformas “Coursera” bezmaksas kursiem. Pieteikšanās “Coursera” kursiem notiek elektroniski NVA mājaslapā https://www.nva.gov.lv/lv/apmacibu-platforma-coursera. Mācībām jāpiesakās un tās jāuzsāk līdz šī gada 14.decembra plkst.17.00, bet jāpabeidz līdz 2021.gada 15.februārim. Nenokavējiet!

  

NVA organizētajām bezmaksas mācībām attālinātās izglītības platformā “Courseravar pieteikties nodarbinātie vecumā no 15 gadiem līdz pensijas vecumam, kuri atbilst vienam no šiem kritērijiem:

  • dzīvesvieta atrodas teritorijā ar zemu ekonomisko aktivitāti;
  • izglītība un prasmes neatbilst darba tirgus prasībām;
  • ir noteikta vai prognozējama invaliditāte;
  • ir bijusi pārejoša darbnespēja, kas nepārtraukti ilgusi vismaz četrus mēnešus;
  • ir sasniedzis 50 gadu vecumu;
  • uzteikts darba līgums.

 

NVA mājaslapā notiek arī NVA reģistrēto bezdarbnieku un reģistrēto darba meklētāju elektroniskā pieteikšanās bezmaksas mācībām attālinātās izglītības platformā “Coursera”.

 

Pēc pieteikuma aizpildīšanas dažu dienu laikā uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts “Coursera” uzaicinājums pievienoties platformai. Akceptējot uzaicinajuma saiti, savā platformas profilā Jums būs iespēja izvēlēties vienu vai vairākas programmas no “Coursera” bezmaksas kursu piedāvājuma saraksta un uzsākt mācības.

 

Coursera” mācību programmas ir izstrādājušas dažādu valstu izglītības iestādes, tostarp tādas plaši pazīstamas universitātes kā Hārvarda, Oksforda, Jeila un citas. Covid-19 seku mazināšanas iniciatīvas “Coursera for Workforce Recovery” ietvaros NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, darba meklētājiem, kā arī nodarbinātajiem tiek piedāvāti kursi, kas palīdzēs iekļauties darba tirgū un sagatavoties tālākai izglītībai, uzlabot psiholoģisko noturību, pilnveidot digitālās uzņēmējdarbības un citas prasmes. Mācības pārsvarā notiek angļu valodā, taču ir universitātes un uzņēmumi, kas kursus piedāvā arī citās valodās, tostarp krievu valodā.

 

Līdz šī gada 4.decembrim mācībām starptautiskajā attālinātās izglītības platformā “Coursera” ir pieteikušies 1499 cilvēki, to skaitā 283 nodarbinātie. Mācības uzsākuši 1002 dalībnieki, no tiem 342 kursus jau ir pabeiguši kopumā 810 dažādās mācību programmās. Vispieprasītākie kursi ir “Excel prasmes biznesam: pamati”, “Programmēšana visiem (darbs ar Python)”, “Mārketings digitālajā pasaulē”, “Profesionālā e-sarakste angļu valodā”, “Profesionālas sarunas angļu valodā: klātienē, tiešsaistē un pa tālruni” u.c.

 

Izmantojiet NVA piedāvāto iespēju tiešsaistē bez maksas mācīties attālinātās izglītības platformā “Coursera”!

 

NVA bezmaksas informatīvais tālrunis – 80200206.

 

Informāciju sagatavoja:

Nodarbinātības valsts aģentūra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.