22.01.2014
Via Hanseatica ceļojumu plānotājs ieinteresē somu tūristus

Lielākajā Ziemeļvalstu tūrisma izstādē “Matka 2014” Helsinkos (Somijā) no 16.-19.janvārim tika atklāts unikāls tūrisma maršruts VIA HANSEATICA, kas pirmo reizi savieno trīs valstis –Krieviju, Igauniju un Latviju. Tūristiem košā un informatīvā stendā tika sniegta iespēja iepazīties ar kolorīto tūrisma piedāvājumu trīs valstīs, izmantojot mūsdienīgus rīkus – jaunu mājaslapu www.viahanseatica.info un ceļojuma plānotāju www.travel.viahanseatica.info. Tieši ceļojuma plānotājs bija tas, kas jo īpaši piesaistīja somu publikas uzmanību – vienlīdz labs informācijas avots tas būs gan individuālajiem tūristiem, gan arī tūroperatoriem, ļaujot kvalitatīvi izplānot ceļojumu. Īpaši nozīmīgi – ceļojuma plānotājs piedāvā arī laika grafiku, ļaujot tūristam apjaust objekta apskatei un pārbraucieniem nepieciešamo laiku. Domājot par tūristu ērtībām, pēc maršruta izveides, to iespējams arī saglabāt un izprintēt. Jau februāra sākumā Via Hanseatica piedalīsies tūrisma izstādē Reisen 2014 Hamburgā, Vācijā, lai arī tur stāstītu par bagāto tūrisma piedāvājumu trīs valstīs. Turklāt jau februāra vidū plašākai sabiedrībai būs pieejama arī Via Hanseatica mobilā aplikācija.

 

VIA HANSEATICA piedāvā VIA HANSEATICA Krievijā, Igaunijā un Latvijā vijās cauri lielākām un mazākām pilsētām no pašas Sanktpēterburgas, cauri Narvai- Ivangorodai, Hanzas pilsētai Tartu, robežpilsētām Valgai-Valkai un Hanzas pilsētai Valmierai, lai visbeidzot caur Siguldu noslēgtos Rīgā. Maršruts aicina doties uz vietām, kas ir ārpus lielajām pilsētām, lai izbaudītu neskartu dabu un ļautu tūristiem piedzīvot patiesi ko interesantu. VIA HANSEATICA piedāvā iepazīties ar pārsteidzoši bagātu kultūrvēsturisko mantojumu un ceļā sastaptie vietējie iedzīvotāji izrādīs savu viesmīlību un savai valstij tik raksturīgo dzīvesstilu un tradīcijas. Ja jūs interesē iepazīties ar dažādu, tikai Latvijai, Igaunijai un Krievijai raksturīgu kultūru, ja vēlaties satikt vietējos iedzīvotājus, aktīvi atpūsties dabā vai sagādāt prieku savai ģimenei, dodoties ceļojumā kopā – VIA HANSEATICA ir īstais galamērķis šī gada vasaras atvaļinājumam.

 

Par projektu Via Hanseatica maršruts ir radīts sadarbojoties tūrisma attīstības organizācijām, pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem maršruta teritorijā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Projektā Latvijā iesaistījušās Valkas novada pašvaldība, Strenču novada pašvaldība, Valmieras pašvaldība, Kocēnu novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un SIguldas novada pašvaldība. Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.

 

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinieties ar projekta Via Hanseatica koordinatori Silli Talvet (sille[uz]gravitas[punkts]ee, +372 5109278) vai Via Hanseatica komunikācijas speciālisti Anitu Āboliņu (anita[punkts]abolina[uz]vidzeme[punkts]lv, +371 29454752).

 

VIA HANSEATICA
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.