20.06.2014
Vidzemē uz konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” otro kārtu tiek virzītas Valmieras, Smiltenes un Raunas pašvaldības

Noslēgusies Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību vērtēšana konkursam „Eiropas gada pašvaldība 2014”. Vidzemes plānošanas reģionā konkursam pavisam bija pieteikušās septiņas pašvaldības – Valmieras pilsēta, Valkas novads, Smiltenes novads, Cēsu novads, Burtnieku novads, Priekuļu novads un Raunas novads. Lai iepazītos ar pašvaldības aktivitātēm un izvērtētu to atbilstību konkursa izvirzītajiem kritērijiem, VPR vērtēšanas komisija devās klātienes vizītēs. Pašvaldības valsts mēroga konkursam bija jāizvirza trīs kategorijās: 1 republikas pilsēta, 1 novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un 1 novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu virs 7000. Vidzemē konkurence bija tieši III kategorijas ietvaros, kurā sacentās piecas pašvaldības – Priekuļi, Cēsis, Valka, Smiltene un Burtnieki. Viesojoties pašvaldībās, tika vērtēta iesniegto dokumentu atbilstība un to kvalitāte, pašvaldības prezentācija, kā arī izvēlētie apskates objekti, cik pilnīgi tie raksturo pašvaldības aktivitātes. Pēc vizītēm pašvaldībās vērtēšanas komisija valsts mēroga konkursam nolēma virzīt Valmieras pilsētu, Raunas un Smiltenes novadu.

Vidzemes plānošanas reģiona komisijas sastāvā bija Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, ES struktūrfondu informācijas centra vadītāja Ina Miķelsone, Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte un Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja palīdze Guna Švika.

Komisija saka lielu paldies visām pašvaldībām par sirsnīgo uzņemšanu. Izdarīt izvēli nenācās viegli, jo katra pašvaldība ir pelnījusi, lai to izceltu, bet Vidzemes plānošanas reģions ir pārliecināts, ka kāds no šī gada tituliem noteikti atceļos uz Vidzemi. Vairāk par pašvaldību aktivitātēm un to, kā tika uzņemta komisija Priekuļos, Raunā, Cēsīs un Valkā skatieties šeit. Savukārt par viesošanos Smiltenes, Valmieras un Burtnieku novados meklējiet šeit.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot saviem iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas. Šogad tiks noteikti konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” uzvarētāji 3 pašvaldības - 1 republikas pilsēta, 1 novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un 1 novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu virs 7000, kā arī laureāti nominācijā „Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” un tās apakšnominācijā „Pašvaldība veselam iedzīvotājam”, kā arī nominācijā „Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” un tās apakšnominācijā „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”. Apbalvošanas ceremonija, kurā tiks apbalvoti visi uzvarētāji, paredzēta 26. septembrī.

Pagājušā gada konkursā Valmieras pilsētas pašvaldība uzvarēja konkursa nominācijā „Pašvaldība kultūrai”, Amatas novada pašvaldība tika sveikta nominācijā „Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai”, savukārt Alūksnes novada pašvaldība šajā nominācijā saņēma atzinību.

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem.

Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir Latvenergo koncerns, SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un SIA „Tirdzniecības nams Kurši”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Radio 1, portāls DELFI, žurnāls “Logs”, Latvijas Televīzija. Plašāka informācija par konkursu: http://www.lps.lv/Eiropas_Gada_pasvaldiba/

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.