01.10.2014
Virtuāla pastaiga pa Daugavu jeb enerģētika jaunā gaismā

Enerģētika, kā daudzas citas tehniskas nozares, mēdz būt komplicētas, kas nereti neļauj sabiedrībai izprast sfēras darbības principus un specifiku, un bieži ir tā – ko cilvēks nesaprot, no tā baidās vai distancējas. Principu vienkārši par sarežģīto mēģinājusi iedzīvināt  AS “Latvenergo”, kas tikko kā virtuāli vērusi durvis   uz saviem ražošanas objektiem – Daugavas hidroelektrostacijām (HES), klajā laižot interesantu projektu – HES interaktīvo tūri.

Šāds virtuāls, izglītojošs materiāls par kādas tautsaimniecības nozares specifiku Latvijā tapis pirmo reizi. Zīmīgi, ka šogad aprit 75 gadi, kopš darbu sāka pirmais Ķeguma spēkstacijas agregāts, un Latvenergo koncerna izstrādātā interaktīvā tūre paver iespēju ielūkoties un izzināt Latvijas enerģētikas mugurkaulu - hidroelektrostacijas.

Andris Siksnis, AS “Latvenergo” Komunikācijas direktors: „ Ar šādu projektu palīdzību mēs, izmantojot mūsdienīgus komunikācijas līdzekļus, tuvinām, ieinteresējam un palīdzam izprast Latvenergo pamatdarbību, kura ikdienā, drošības apsvērumu dēļ, ir tikai daļēji pieejama un klātienē apskatāma.  Virtuālā pastaiga pa Daugavu ikvienam interesentam demonstrē mūsu biznesa un inženiertehnoloģisko risinājumu mūsdienīgumu, industrijas augstos standartus, jo mūsu ražotnes, lai arī ar krietnu gadu nastu, ir pastāvīgi uzturētas un atjaunotas, tādēļ  ir ļoti augstā, starptautisku standartu līmenī.”

Tūre ir virtuāls, vizuāli oriģināls un izzinošs ceļojums pa Daugavu, iepazīstot Rīgas, Ķeguma un Pļaviņu HES, kā arī uzzinot daudz interesanta par elektrības ražošanu hidroelektrostacijās un citām šai jomai saistītām lietām - zaļo enerģiju, zivju resursu atjaunošanu, palu specifiku, remontdarbiem ūdenskrātuvēs  u.c.).

Projekta galvenā ideja ir atraktīvi parādīt ražošanas procesu HES vienkāršotā veidā. Tūrē apkopoti interesanti fakti un vizuālie materiāli foto un video formātā par Daugavas HES un par elektroenerģijas ražošanu hidroelektrostacijās kopumā.  Iespējams pašiem virtuāli apmeklēt AS „Latvenergo” Daugavas HES ar 3600 panorāmas fotogrāfiju palīdzību, apskatot ražošanas objektus gan no ārpuses, gan, ielūkojoties interjerā. Tāpat var aplūkot visus Daugavas HES šķērsgriezumā ar interaktīviem elementiem, lai saprastu pamatlietas, no kurām sastāv un kā funkcionē HES, kā arī animācijā uzzināt par Daugavas HES un to nozīmi Latvijā un reģionā. Projekta dizaina un izstrādes autors ir interaktīvo risinājumu aģentūra “Bright”.

Zane Šneidere, aģentūras “Bright” Korporatīvo klientu direktore: “Unikāls projekts – mājas lapa, kas saprotamā valodā stāsta par elektrības ražošanas procesu hidroelektrostacijās. Šāds virtuāli izglītojošs stāsts par elektrības ražošanu ir pirmais Latvijā.  “Bright” šī projekta ietvaros ir guvis lielu pieredzi un izpratni par elektrības ražošanu. Šāda apjoma projekts “Bright” ir pirmais, tāpēc izstrādes procesā izaicinājumu bija daudz. Šī projekta izstrāde mums ir sava veida apliecinājums, ka mēs varam realizēt klienta idejas mūsdienīgā un viegli pārskatāmā risinājumā. Esam gandarīti, ka šī projekta izstrāde tika uzticēta Bright.” Piedāvājam doties interaktīvajā tūrē jau tūlīt – apmeklē Latvenergo koncerna mājaslapu  www.latvenergo.lv/hesture ! Sandra Vējiņa AS “Latvenergo” preses sekretāre

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.