03.11.2017
Pašvaldības pārstāvji viesojas Jaunjelgavas pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”

3. novembrī, Valkas novada pašvaldības pārstāvji - Sporta un jaunatnes daļas vadītājs Raivis Graņics, Valkas mazpulku vadītāja Viktorija Maļukova un Jaunsargu vadītājs Reinis Šalders dodas uz Jaunjelgavu, lai piedalītos pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”.

 

Lai veidotu Latvijas jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18.novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu Nacionālo bruņoto spēku un karavīru lomu gan vēsturē, gan mūsdienās, 2011.gadā biedrība “Latvijas ģenerāļu klubs” aizsāka jaunu tradīciju – katru gadu pirms Lāčplēša dienas svinībām sadarbībā ar vietējo pašvaldību kādā no Latvijas novadiem organizēt patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus ar nosaukumu “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”.

 

Pasākuma mērķis ir dažādu Latvijas jaunatnes organizāciju (jaunsargu, skautu un gaidu, mazpulku un vietējo novadu skolu jaunatnes) saliedēšanas kopējām aktivitātēm šodien un nākotnē, kā arī sabiedrības informēšana par tām. Visu šo aktivitāšu mērķis ir jauniešu valstiskās un patriotiskās audzināšanas pilnveidošana.

 

2011.gadā tāds notika Trikātā, 2012.gadā Jēkabpilī, 2013.gadā Skrundā, 2014.gadā Balvos, 2015.gadā Daugavpilī, 2016.gadā Bauskā, un šogad tas notiek Jaunjelgavā.

 

3.novembra pasākuma programmā paredzēta paneļdiskusija ar Latvijas Ģenerāļu kluba pārstāvjiem un karavīriem – starptautisko operāciju dalībniekiem, konkursu un Sēlijas novadu apvienības un Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas uzvarētāju apbalvošana, Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņai veltītās stēlas atklāšana, piemiņas koku stādīšana, “Gaismas došanas” ceremonija un citas aktivitātes.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Pūce,

Valkas novada domes

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.