08.11.2022
14. novembris - Pasaules diabēta diena

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena

 

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.  

 

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu. 

 

Vairāk informācijas par cukura diabētu iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu “Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?”, kas ir pieejams šeit. Ceram, ka izstrādātais video materiāls Jums sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai. 

 

Šogad, lai atzīmētu Pasaules diabēta dienu, SPKC speciālisti ir sagatavojuši pastkarti .png un .pdf formātā, lai sabiedrībai atgādinātu par galvenajiem cukura diabēta simptomiem un veselīga dzīvesveida principiem 2.tipa cukura diabēta profilaksē. Aicinām pastkarti izplatīt savā pašvaldībā un mudināt pašvaldības iedzīvotājus to nodot saviem tuviniekiem – vecākiem, vecvecākiem, krustvecākiem utt. 

 

Tāpat aicinām Pasaules diabēta dienā izmantot citus SPKC izstrādātos informatīvos materiālus: 

 

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali

 

Informāciju sagatavoja:
Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.