10.11.2022
15. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diena bez alkohola

15. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diena bez alkohola, kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus pārtraukt alkohola lietošanu un informēt sabiedrību par alkohola lietošanas izraisīto kaitīgumu. 2019. gadā Latvijā reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš uz vienu 15 gadus vecu un vecāku iedzīvotāju bija 12,9 litri, kas ir augstākais rādītājs starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstīm. Alkohola lietošana ir cēlonis vairāk nekā 60 dažādām hroniskām slimībām, kā arī neiropsihiskām slimībām. Turklāt pasaulē katru gadu aptuveni 3 miljoni cilvēku mirst alkohola lietošanas izraisītā kaitējuma dēļ. Tādēļ jo īpaši būtiski ir aicināt pašvaldības iedzīvotājus atturēties no alkohola lietošanas un aktualizēt alkohola lietošanas profilakses jautājumus.

 

Tuvojošās Pasaules dienas bez alkohola ietvaros SPKC speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Kā pārtraukt alkohola lietošanu?” .png un .pdf formātā (pievienota pielikumā), kurā atspoguļoti septiņi soļi veiksmīgai alkohola lietošanas pārtraukšanai, un sagatavojuši vizuāļus “Kā alkohols iedarbojas uz organismu?” un “10 lieliski iemesli, kāpēc nelietot alkoholu”.

 

Tāpat aicinām Pasaules dienā bez alkohola izmantot citus SPKC un VM izstrādātos informatīvos materiālus: 

SPKC materiāli: 

 

VM materiāli:  

 

Ar citiem kampaņas “Spēks pateikt Nē” materiāliem varat iepazīties šeit.  

 

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.