16.05.2016
17.maijā izmēri savu asinsspiedienu un nosaki ķermeņa masas indeksu bez maksas

Otrdien, 17.maijā tiks atzīmēta Pasaules hipertensijas diena, lai pievērstu sabiedrības uzmanību hipertensijai, kā arī lai ieinteresētu apkārtējos uzzināt un kontrolēt savu asinsspiedienu.

 

Asinsspiediena regulāra kontrole  ir svarīga divu iemeslu dēļ:

  • Augstam asinsspiedienam var nebūt simptomu, bet, neārstējot augstu asinsspiedienu, tiek bojātas artērijas un dzīvībai svarīgi orgāni visā organismā.
  • Paaugstināta asinsspiediena radītās sirds un asinsvadu slimības ir izplatītākais nāves cēlonis Latvijā.

Hipertensiju lielākoties veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs (jo īpaši palielināts sāls daudzuma patēriņš), kā arī savu veselību raksturojošo mērījumu (asinsspiediena, holesterīna līmeņa, vidukļa apkārtmēra, glikozes līmeņa, ķermeņa masas indeksa) nekontrolēšana.

 

Lai atbalstītu Valkas novada iedzīvotāju rūpes par savu veselību, Valkas novada dome sadarbībā ar Latvijas Sarkanā krusta (LSK) Valkas komiteju aicina ikvienu 17.maijā LSK Veselības istabā, Semināra ielā 23 laikā no plkst. 9:00 līdz 13:00 izmērīt asinsspiedienu un noteikt ķermeņa masas indeksu bez maksas. Visiem interesentiem, kas izrādīs rūpes par savu veselību, dāvanā saņems bukletu „Vai Tu zini, kas ietekmē Tavas sirds veselību?”

 

Informāciju sagatavoja Edīte Balode, Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizators

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.