16.09.2016
Konsultēs viens no vadošajiem asinsvadu ķirurgiem Latvijā - Jānis Rozentāls

Šobrīd medicīnas pieejamība Latvijā nav pietiekamā līmenī. To krasi izjūt laukos dzīvojošie cilvēki, kuriem līdz speciālistam ir jāmēro tāls ceļš. Domājot par Valkas novada iedzīvotāju labklājību  un medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošanu, biedrība „Atbalsts Valkai” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja” aizsāk labdarības akciju „Latvijā vadošie ārsti laukos”. Šīs akcijas ietvaros uz Valku tiks aicināti Latvijā pieprasīti un atzīti ārsti, kuri galvenokārt strādā Rīgas lielajās klīnikās, tāpēc Valkas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem ir grūti sasniedzami.

 

Pirmais ārsts, kas ir izteicis gatavību piedalīties šajā akcijā ir viens no vadošajiem asinsvadu ķirurgiem Latvijā  -  Jānis Rozentāls, kurš š.g. 14.oktobra pēcpusdienā no plkst.13:00, Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas Veselības istabā, Valkā, Semināra ielā 23, konsultēs pacientus asinsvadu patoloģiju jautājumos, piemēram, pie maģistrālo un perifēro asinsvadu slimību saslimšanām, kam raksturīgas izteiktas sāpes kājās staigājot.

 

Dakteris Rozentāls kopš 2004.gada strādā SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” klīnikā „Gaiļezers”, asinsvadu ķirurģijas nodaļā,  kā arī Nieru slimību un nieru aizstājējterapijas klīnikā.  Daži pacienti, iespējams, iepazinuši dakteri SIA „Vidzemes slimnīca” konsultatīvajā kabinetā Bastions, kur viņš sniedz maksas konsultācijas.

 

Dakteris Jānis Rozentāls regulāri apmeklē Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības un Eiropas Nefrologu un hemofiltrācijas speciālistu kongresus. Viņš ir papildinājis savas zināšanas Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības organizētos kursos Zviedrijā.  Jauniegūtās zināšanas pastāvīgi tiek nostiprinātas praksē, konsultējot un operējot slimniekus ar asinsvadu pataloģijām.

 

Šī akcija tiek lolota jau sen, bet lielā attāluma līdz Rīgai un ārstu aizņemtības dēļ, ātrāk to nav bijis iespējams realizēt, arī pakalpojuma izmaksas bijušas vienas no klupšanas akmeņiem. Akcijas iniciatori ilgi „lauzīja galvas”, kā iedzīvināt šo akciju, vienlaicīgi nodrošinot šīs akcijas ilgtspēju. Vēlme  veidot labdarības akciju, kur pacientiem nav jāmaksā, diemžēl neguva piepildījumu. Dzīve nolika visu savās vietās.  Tā tika pieņemts grūts lēmums, akcijas nodrošināšanai lūgt iedzīvotājus, kas vēlēsies izmantot šo unikālo iespēju saņemt augsti sertificēta un pieredzējuša ārsta konsultāciju tuvāk mājām, veikt mērķziedojumu 12 eiro apmērā. Lai gan šis ziedojums ne tuvu nenosedz pakalpojuma nodrošināšanas izmaksas, par ko liecina, piemēram, daktera Jāņa Rozentāla konsultācijas cena  30 eiro Bastionā,  Valmierā, tomēr šis mērķziedojums palīdzēs nodrošināt akcijas dzīvotspēju.

 

Visi, kam nepieciešama sertificēta, augsti kvalificēta asinsvadu ķirurga konsultācija, aicināti pieteikties uz konsultāciju pa mobilo tālruni 28  644 365.

 

Informāciju sagatavoja Edīte Balode

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.