07.04.2016
Līgumu ar valsti noslēguši jau 92 % ambulatoro pakalpojumu sniedzēju

 

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līgumu par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu 2016. gadā līdz šim ir noslēguši jau 92 % ambulatoro pakalpojumu sniedzēju.

 

NVD vērš uzmanību, ka valsts apmaksātus ambulatoros pakalpojumus sniedz ne tikai slimnīcas, bet arī veselības centri, poliklīnikas, ārstu-speciālistu prakses un citas ārstniecības iestādes, nodrošinot pakalpojumu pieejamību Rīgā un Latvijas reģionos. Līgumu par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu 2016. gadā noslēgušas jau 94 % no šīm ārstniecības iestādēm.

 

NVD turpina arī līgumu slēgšanu ar slimnīcām. Līgumu par valsts apmaksātu ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu ir noslēgušas jau 68 % slimnīcu, kas aptver 83 % no visa slimnīcām plānotā finansējuma ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanai – 63,6 miljoniem eiro.

 

Vienlaikus NVD vērš uzmanību, ka valsts finansējums ambulatorajiem pakalpojumiem bērniem un grūtniecēm ik gadu tiek plānots tādā pašā apmērā kā izlietotais finansējums pakalpojumu nodrošināšanai šīm iedzīvotāju grupām iepriekšējā gadā. Arī šogad bērniem un grūtniecēm paredzētais finansējums nav samazināts.

                                                                                                                                              

Atsevišķām slimnīcām plānotais finansējums ambulatoro pakalpojumu sniegšanai bērniem un grūtniecēm šogad plānots pat lielākā apmērā. Piemēram, Alūksnes slimnīcai pērn bija plānots vairāk kā 41 tūkstotis eiro šo pakalpojumu sniegšanai, savukārt 2016. gadam plānoti jau gandrīz 50 tūkstoši eiro.

 

NVD veic finansējuma plānošanu, savukārt ikviena ārstniecības iestāde ir atbildīga par šīm iedzīvotāju grupām paredzētā finansējuma izlietošanu, nodrošinot to, ka valsts apmaksātie ambulatorie pakalpojumi bērniem un grūtniecēm tiek sniegti ne mazākā apmērā kā iepriekšējā gadā.

 

Arī Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai šogad par 254 tūkstošiem eiro palielināts valsts finansējums ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

 

                                                                                                                

Informāciju sagatavoja:                                                                         

Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.