15.04.2016
Reģionālajām slimnīcām piešķirtais finansējums ir lielāks nekā pērn

 

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka kopējais reģionālajām slimnīcām šogad piešķirtais valsts finansējums ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai ir lielāks nekā pērn.

 

Kopumā reģionālajām slimnīcām šogad piešķirti par 663 730 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā. Speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu u.c. ambulatoro pakalpojumu sniegšanai slimnīcām novirzīts par 105 602 eiro vairāk, savukārt stacionāro pakalpojumu nodrošināšanai par 558 128 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā.

 

Atsaucoties uz Latvijas Slimnīcu biedrības paziņojumiem medijos par nepieciešamību saglabāt finansējumu katrai slimnīcai iepriekšējā gada apjomā, NVD norāda, ka 10 no 18 reģionālajām slimnīcām šī gada finansējums ir līdz 6 % lielāks nekā pērn. Tikai astoņām slimnīcām piešķirtais finansējums ir mazāks nekā 2016. gadā – šis samazinājums ir 0,2 % līdz 3,9 % apmērā attiecībā pret iepriekšējā gada slimnīcu finansējumu.

 

NVD uzsver, ka nav pamatoti novirzīt līdzekļus tur, kur gada laikā iedzīvotājiem netiek sniegts viss gadam plānotais pakalpojumu apjoms. Ir būtiski ņemt vērā pacientu plūsmu un to, kādā apjomā slimnīcas ir spējīgas sniegt pakalpojumus.

 

Vienlaikus NVD vērš uzmanību, ka šī gada sākumā 18 reģionālās slimnīcas ir saņēmušas arī valsts finansējumu vairāk kā 3 milj. eiro apmērā slimnīcu darbinieku atalgojuma palielināšanai.

 

Līgumu par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu ir noslēgušas visas 18 reģionālās slimnīcas. Šonedēļ līgumu parakstīja Jēkabpils reģionālā slimnīca, Cēsu klīnika, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, Rēzeknes slimnīca, Ogres rajona slimnīca un Vidzemes slimnīca.

                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                

Informāciju sagatavoja:                                                                         

Evija Štālberga,

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece        

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.