30.03.2016
Valkas novada dome: arī lauku reģionos iedzīvotājiem nepieciešami ārsti

Valkas pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli veselības ministram Guntim Belēvičam, kurā kā SIA „Vidzemes slimnīca” dalībniece pauž neizpratni un sašutumu par Nacionālā veselības dienesta piedāvāto līgumu SIA „Vidzemes slimnīca” „Par sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un apmaksu”. Līgumā paredzēts būtisks finanšu līdzekļu samazinājums sekundārai ambulatorai veselības aprūpei.

 

Valkas novada dome uzskata, ka līdz ar finansējuma samazinājumu sekundārajai ambulatorai veselības aprūpei tiek veicināta lauku iedzīvotāju diskriminācija. Šiem iedzīvotājiem veselības aprūpe kļūst aizvien nepieejamāka, jo ierobežoto ienākumu dēļ ne visiem ir iespēja izvēlēties maksas pakalpojumus vai doties pie ārstiem uz Rīgu. Tā rezultātā, prognozējams, ka turpinās augt jau šobrīd vērojamā tendence, ka aizvien slimāki cilvēki ar aizvien ielaistākām kaitēm nokļūst slimnīcā.

 

“Ja tā ir Veselības ministrijas kļūda - tā ātri jālabo, jo jau līdz šim speciālistu pieejamība bija nepietiekama un veicināja slimību ielaišanu”, uzskata domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Ja tā ir apzināta rīcība - palielināt finanses Rīgas slimnīcām uz reģionālo slimnīcu rēķina - tā ir lauku un mazāko pilsētu iedzīvotāju diskriminācija un veicinās iedzīvotāju aizplūšanu, kas savukārt pakāpeniski iznīcina Latviju. Tādā gadījumā ministram ir jāatkāpjas”.

 

Dome uzskata, ka finansējuma samazinājums ambulatorajam sektoram ir tuvredzīgs un nepārdomāts risinājums samilzušajām finanšu problēmām veselības sektorā, par ko nāksies dārgi maksāt jau tuvākajā nākotnē. Tādēļ Valkas pašvaldība aicina Veselības ministriju un tās pakļautībā esošo Nacionālo veselības dienestu pārskatīt finansējuma sadali un piedāvāt reģionālajām slimnīcām slēgt līgumus, kuros ir saglabāts vismaz līdzšinējais finansējuma apjoms.

 

Informāciju sagatavoja Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.