25.06.2019
Aizvadīts sestais Valkas pagasta Velopikniks

Svētdien, 16.jūnijā pie Valkas pagasta Saieta nama “Lugažu muiža” pulcējās riteņbraucēji, lai dotos ikgadējā “Velopiknikā”.

 

Šis bija jau sestais brauciens un tas veda pa Apes veco dzelzceļu, tika šķērsota arī Latvijas/Igaunijas robeža un noslēgumā pikniks pie Valkas novada deputātes Daces Bašķes un Valkas novada domes pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Gunta Bašķa viņu mājās Valkas pagasta “Baldiņos”.

 

Šī gada velopiknika maršruts bija 35km garš, tas veda no Valkas pagasta Lugažiem, cauri Sēļiem uz vietu, kur sākas taka pa veco Apes dzelzceļu pāri Latvijas un Igaunijas robežai. Igaunijas pusē “dzelzceļa taka” jau pārvētās par labi uzturētu ceļu, pa kuru var pārvietoties ar automašīnu.Brauciens turpinājās pa Igauniju, kur dalībnieki uzbrauca uz Valgas - Apes dzelzceļa atzara, kurš tālāk bija savienojies ar, no Valkas nākušo dzelzceļu uz Api. Devāmies atpakaļ pa veco dzelzceļu Valgas virzienā, kur pie pašas robežas “Baldiņos” bija piknika vieta.Lai gan brīžiem maršruts veda pa ceļiem, kuri šķita teju neizbraucami tos izdevās pievarēt arī jaunākajiem velopiknika dalībniekiem.

 

Viens no pasākumu mērķiem ir iesaistīt aktivitātēs bērnus, lai veidojas pozitīva pēctecība pasākumu apmeklēšanai. Būšana starp jauniešiem man pašam liek justies labāk un pacilātāk. Pirmo reizi velopiknika vēsturē vienu no braucējiem piemeklēja tehniska rakstura ķibele, bet tā tika veikli novērsta pateicoties dalībnieku saliedētībai un izpratnei par lietām, kuras nepieciešams ņemt līdzi dodoties izbraucienā ar velosipēdiem. Ņemot vērā, ka velopiknikā uz saviem velosipēdiem brauc arī bērnu dārza vecuma bērni bijām nodrošināja transportu, kurā pēc nepieciešamības bija iespējams transportēt gan sevi, gan velosipēdu un atpūsties.

 

Jauku pārsteigumu – noorganizējot pieturas vietu braucējiem ar atspirdzinošu dzērienu un kārumiem, bija sarūpējuši “Celmāju” mājas saimnieki, vietā kur pasākuma dalībnieki uzbrauca uz vecās dzelzceļa stigas. Bet nobeigumā par īpašu cienastu bija parūpējusies “Baldiņu” māju saimniece Dace, piknika dalībniekiem pagatavojot uzpūteni ar pienu. Šī gada maršruts bija atklājumu un pozitīvu emociju pārpilns, pa gleznainām un interesantām vietām, par kuru esamību velopiknika dalībnieki pat nenojauta.

 

Paldies visiem dalībniekiem un pasākuma atbalstītājiem, īpaši “Celmāju” un “Baldiņu” māju saimniekiem.

 

Tiekamies 13.jūlijā Lugažu muižas parkā, nu jau astoņpadsmitajās Valkas pagasta sporta spēlēs.

 

Foto: G.Āboliņš

 

Informāciju sagatavoja:

Atis Empelis

Valkas pagasta sporta organizators

Sestais Valkas pagasta Velopikniks (G.Āboliņš)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.