27.01.2020
Apbalvoti Valkas novada sporta laureāti

25. janvārī Valkas kultūras namā tika apbalvoti aizvadītās sezonas “Valkas četrcīņa - 2019” kopvērtējuma godalgoto vietu ieguvēji, Valkas sporta laureāti, kā arī pasniegtas Valkas novada domes un Valkas Rotary kluba stipendijas jauniešiem.

 

Valkas novada gada komanda - Florbola klubs "Valka"

FK "Valka" šī bija vēsturiska sezona, sasniegts augstākais sasniegums kluba vēsturē - izcīnīts Latvijas čempiona tituls florbolā vīriešiem 2.līgā. Vispirms florbolistiem izdevās izcīnīt pirmo vietu 2.līgas austrumu zarā, bet vēlāk jau izslēgšanas kārtā tika pievarēti SK Coyote, SK Slampe/Zevid un finālā apspēlēta FK Jūrmala. Individuālās balvas no Latvijas florbola savienības saņēma FK "Valka" spēlētāji Linards Ščegoļevs kā līgas rezultatīvākais spēlētājs un Klāvs Bošs, kas tika atzīts par marta mēneša labāko spēlētāju 2.līgā.

 

Valkas novada gada sporta pasākums "BorderCup"

12 gadu ilgajā BorderCup pastāvēšanas laikā šis bija pirmais gads, kad turnīrs notika abās dvīņu pilsētās Valkā un Valgā līdz ar to divās valstīs. 230 spēlētāji divas dienas divās pilsētās kopā aizvadot 50 spēles mērojās ar spēkiem, lai noskaidrotu labākos.

Turnīrs jau labu laiku ir arī galamērķis arī ārvalstu komandām. Šogad ar latviešiem un igauņiem spēkiem mērojās arī Krievu, Baltkrievu un Lietuvas komandas.

 

Valkas novada gada treneris Klāvs Bošs

Klāvs aizvadītajā sezonā pavisam noteikti ir viens no florbolistu panākumu atslēgām. Klāvs pieredzi un rūdījumu kā spēlētājs jau ir guvis florbola augstākajā līgā Rubenes sastāvā un veiksmīgi nodeva to florbola kluba "Valka" spēlētājiem.

Florbola klubā "Valka" Klāvs Bošs treneru štābā darbojas tandēmā ar florbola treneri Ilvaru Rulli un fiziskās sagatavotības treneri Anci Empeli.

 

Valkas novada gada juniors – Arnijs Kuratņiks

Arnijs Latvijas izlases U19 komandas sastāvā startēja Pasaules čempionātā Halifaksā, Kanādā. Komandai izdevās kopumā izcīnīt augsto 5.vietu, bet Arnijs bija rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs ar 4 vārtiem un 3 rezultatīvajām piespēlēm.

 

Valkas novada gada sportists Madis Oskars Miķelsons

Madis aizvadītajā savu labāko sezonu gan individuāli, gan komandas vērtējumā. Pārstāvētā komanda Valmiera Glass/VIA izcīnīja 4. vietu Latvijas futbola Virslīgā un tādā veidā izcīnīja iespēju piedalīties Eiropas līgas grupu kvalifikācijas atlasē un startēt uz lielās Eiropas skatuves. Madim sezonā kopā 28 spēles Virslīgā un viņš arī ir viens no astoņiem komandas kodola spēlētājiem, kas ar 2069 minūtēm laukumā kaldināja komandas rezultātu. Jāpiezīmē, ka Madis arī divas reizes veica komandas kapteiņa pienākumus un veda savu komandu cīņā.

 

Par mūža ieguldījumu Valkas novada sporta attīstībā Kārlim Pētersonam

Kārlis Pētersons aktīvi iesaistījies skolotāja un trenera darbā 1977. gadā, kad pēc Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta pabeigšanas sācis strādāt Valkas BJSS, bet beidzis darba attiecības vien 2012. gada 9.maijā. Kāris savā darbības periodā aktīvi darbojies ar jauniešiem Kārķos un Ēvelē. Izcilākie audzēkņi ir Arturs Meirēns un Dairis Leksis. Artūrs ieguvis gan Latvijas čempiona zeltu, gan arī zeltu Eiropas skolēnu spēlēs. Dairis savukārt piedalījās XVII ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehmmerē kamaniņās divniekos un izcīnījis 13. vietu, Kārlis bija viņa pirmais sporta skolotājs un veicināja Daira tālāko sportista karjeru Murjāņu sporta ģimnāzijā.

 

Valkas novada gada veterāns Aldis Dainis

Aldim šī bija izcila sezona un var lepoties ar daudzām zelta kaluma medaļām:
Latvijas Pašvaldību sporta veterānu-senioru savienības 56. Sporta spēles vieglatlētikā telpās 1. ietas V-60 grupā 800 metru un jūdzes skrējienā. LSVS vieglatlētikas finālsacensībās vēl tika pievienoti zelti – 400m, 800m un 1500m skrējienos. Igaunijas veterānu čempionātā 1. vieta 400m un 800m distancēs.

 

Valkas novada populārākais sportists  – Arnis Ozoliņš

Arī gada populārākajam sportistam pavisam noteikti kolorīti sasaniegumi:

3.vieta Latvijas čempionātā telpās 1500m distancē, rez.: 4.03,79 - Kuldīga, 16.02.2019.
3.vieta TET Riga Maratonā 2019, 6km distacē, rez.: 20:52 – Rīga, 19.05.2019.
3.vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā 3000m distancē, rez. 8.50,93 – Ogre, 27.07.2019.
2.vieta Skrien Latvija 2019 sezonas kopvērtējumā 5km distancē.

Arnis visai pārliecinoši kļuva par populārāko sportistu savācot vairāk par 200 balsīm.

 

Informāciju sagatavoja:

Raivis Graņics

Valkas novada domes

Sporta un jaunatnes daļas vadītājs

Valkas novada "Sporta laureāts - 2019" (D.Pūce)
Valkas novada "Sporta laureāts - 2019" (V.Volohs)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.