09.05.2016
Atklāts sacensību seriāls Latvijas spēcīgākā pilsēta

Jau trešo gadu pēc kārtas, tavai pilsētai ir iespēja pierādīt, ka tajā dzīvo sportiskākie un spēcīgākie pilsētnieki. Pasākumā Latvijas spēcīgākā pilsēta 2016. Šī gada pasākumu seriālu atklāja 7. maijā uzreiz ar diviem posmiem. Paralēli par spēcīgākās pilsētas titulu cīnījās Valkas iedzīvotāji un Kurzemes mazpilsēta Skrunda. 

 

Pasākuma, Latvijas spēcīgākā pilsēta, mērķis ir noskaidrot spēcīgākos, svara stieņa spiešanā guļus uz reižu skaita gan individuāli, gan arī visas pilsētas kopējā ieskaitē, lai noskaidrotu, kurā Latvijas pilsētā dzīvo spēcīgākie iedzīvotāji. 2016. gada spēcīgākās pilsētas sezona tika atklāta 7. maijā, uzreiz ar diviem posmiem vienlaikus. Pēc pirmā posma, latiņu uzstādīja Latvijas jaunākā pilsēta Skrunda. Pilsētas svētku laikā 3 stundu garumā, 125 Skrundas iedzīvotāji kopā spēja pacelt 103400 kg, kas pēc diviem posmiem ir labākais rezultāts. Skrundā par spēcīgāko sievieti individuālajā vērtējumā kļuva Sarmīte Balode, kas 20 kg smago svara stieni pacēla 54 reizes, pilsētas ieskaitei dodot 1040 kg. Vīriešu individuālajā vērtējumā, spēcīgākais, Māris Osis. Māris pārliecinoši dominēja vīru ieskaitē, 50 kg smago svaru stieni pieveicot 134 reizes un pilsētas ieskaitei pievienojot 6700 kg. Skrundas posmā par spēcīgāko jaunieti, sevi dēvēt var Dmitrijs Vicvagars, jaunietis svaru stieni pacēla 75 reizes un pilsētas ieskaitei deva 1500 kg.

 

 Paralēli Skrundas posmam, otrā Latvijas galā, norisinājās Valkas posms, Valkā kopumā pulcējās 123 pilsētnieku, kas bija gatavi parādīt savas pilsētas spēku. Valkas posms notika, pilsētas tradicionālā „Robežtirgus” laikā. Iespējams, tieši 2 cilvēku trūkuma dēļ Valkai nācās piekāpties Skrundai. Skrunda startēja 125 cilvēki. Valkai kopumā izdevās pacelt 99820 kg, kas pagaidām Valkai dod otro pozīciju, bet kā jau iepriekš tika minēts, vasaras garumā, kopumā pasākumā, Latvijas spēcīgākā pilsēta, piedalīsies vairāk nekā 30 pilsētu. Valkā, individuālajā vērtējumā, spēcīgākā sieviete, Loreta Vītiņa, kas 20 kg smago svaru stieni uzcēla 40 reizes, pilsētas ieskaitei dodot 800 kg. Vīru individuālajā ieskaitē, par spēcīgāko sevi var saukt, Edijs Ezeriņš, 50 kg smagais svaru stieni padevās 101 reizi, tādēļ savai pilsētai Edijs varēja palīdzēt ar 5050 kg. Jauniešiem Valkā, ievērojamu rezultātu izdevās uzrādīt Reinim Kaudzītim, Reini 20 kg smago svaru stieni pieveica 150 reizes, kopēja ieskaitē pievienojot 3000 kg un kļūstot par pašreizējo jauniešu līderi, pēc diviem posmiem.

 

Sekojiet līdzi informācijai par šo un citiem pasākumiem, kopumā visas vasaras garumā paredzēti vairāk nekā 30 posmi: www.powerliftings.lv vai mājaslapā www.specigakapilseta.lv.

Informāciju sagatavoja:

LPF sabiedrisko attiecību speciālists

Arvis Iļjins

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.