04.04.2016

Basketbola kluba “Valka/Valga” basketbolisti (11-9, #5) sestdien, 2. aprīlī, Aldaris LBL regulārās sezonas pēdējā cīņā savā laukumā uzvarēja “Liepāja/Triobet” (21-10, #4) ar rezultātu 84:67 un pietuvojās iekļūšanai "Aldaris" LBL izslēgšanas spēlēs.

Jura Umbraško trenētajai Valkas/Valgas komandai sestdienas spēle bija “play-off” vērtē. Zaudējuma gadījumā no piedalīšanās izslēgšanas spēlēs, visticamāk, nāktos atvadīties, turpretī uzvara būtu plats solis pretī iekļūšanai sešu spēcīgāko komandu vidū.

Mājinieki iznāca laukumā maksimāli koncentrējušies, pirmajās desmit minūtēs sagraujot kurzemniekus ar 23 punktu pārsvaru. Vēl trakāk, “Valka/Valga” tādu atrāvienu izveidoja jau astotajā minūtē, šajā laikā atļaujot viesiem gūt tikai trīs punktus – 26:3. Dželetoviča četru punktu sērija pirmās ceturtdaļas beigās bija vājš mierinājums – 30:7.

Pirmajā ceturtdaļā guvuši tikai divus grozus no spēles – iespējas realizēja Aizpurs un Dželetovičs – liepājnieki visu spēli pavadīja iedzinēju lomā. Turpretī mājinieki, Aleksejeva, Berķa un Kanberga sekmju iedvesmoti, gandrīz pusstundu atradās vadībā ar 20 punktu pārsvaru.

Puslaikā “Valka/Valga” devās ar plus divdesmit – 51:31. Visi kurzemnieku mēģinājumi atspēlēties beidzās bez panākumiem. Trešās ceturtdaļas izskaņā, pateicoties Richardsa sekmēm uzbrukumā, viesi pietuvojās 16 punktu attālumā (64:48). Nākamajās piecās minūtēs viņi guva tikai divus punktus, kamēr mājinieki sameta 11, un cīņas liktenis bija izšķirts – 75:50.

Par spēles labākajiem spēlētājie atzina Kristo Saaage #1 (BK Valka/Valga) un Kristopher Richards #0 (BK Liepāja/Triobet).

Valka/Valga – Liepāja/Triobet 84:67 (30:7, 21:24, 13:17, 20:19)
Valka/Valga: Saage 21 (5ab, 7rp, 7ip), Aleksejevs 16 (8ab, 3rp, 3ip), Berķis 14, Kanbergs 12, E. Krūmiņš 12, Rozītis 7, Kriisa 2.
Liepāja/Triobet: Richards 20, G. Antrops 10, Dželetovič 10 (5ab), J. Antrops 8 (5ab), Leimanis 5, Aizpurs 5, Garoza 4, Hikss 3, Čavars 2 (5ab).

Nākamās spēles BK Valka/Valga aizvadīs regulārā sezonā Igaunijas basketbola līgā, kad mājās tiksies ar TLU/Kalev 5.aprīlī, TU/Rock 8.aprīlī un regulāro sezonu noslēgs 10.aprīlī ar Audentese SG.

Teksts: Madars Lāns

BK "Valka/Valga" grauj pirmajā ceturtdaļā un saglabā izredzes uz "play-off" kārtu (A.Vērse)