17.08.2022
Dramatiskā cīņā Mūsas autotrasē komanda "Ziemeļlatvija" izcīna 3. vietu

Svētdien, 14. augustā, Mūsas autotrasē Bauskā norisinājās Latvijas Folkreisa vasaras kausa izcīņas 5. posms, kurā piedalījās visi trīs komandas “Ziemeļlatvija” dalībnieki: Edgars Tralla (Smiltene), Gatis Ģērmanis (Vijciems) un Māris Zālītis (Valka).

 

Pārliecinoši visus kvalifikācijas braucienus veica Edgars Tralla, nodrošinot sev vietu finālā.

 

Arī Gatis Ģērmanis brauca pārliecinoši, tomēr karstums un sacīkšu azarts lika sevi manīt otrajā kvalifikācijā, kad Gatis kļūdījās nobraukto apļu skaitā un neiebrauca Džokera aplī. Šī liktenīgā kļūda neļāva iekļūt finālā, un nācās cīnīties pusfinālā no pēdējās rindas. Kaut arī Gatis no 12 pusfināla dalībniekiem apļa pēdējā līkumā jau bija sestais, priekšā braucošo mašīnu cīņā sanesa, un Gata Volvo tika burtiski iznīcināts starp šo automašīnu un betona sienu.

 

Ar mainīgām sekmēm kvalifikāciju veica Māris Zālītis, kuram ceļš uz finālu arī bija jāizcīna pusfinālā. Šajā braucienā Māris bija pārliecinoši ātrāks par visiem 11 konkurentiem un finišēja pirmais.

 

Fināls Edgaram un Mārim izvērtās ne tik sekmīgs. Pirmkārt, jau vienas sacensību dalībnieka automašīnas aizdegšanās dēļ, trasē tika izkārti sarkanie karogi, kas lika finālbraucienu atkārtot. Otrajā mēģinājumā abas mūsu sportistu automašīnas, tehnisku iemeslu dēļ, no sacensībām izstājās.

 

Jāpiebilst, ka šajās sacensībās tika sasniegts jauns dalībnieku rekords - 98 dalībnieki. Līdz organizatoru cerībām pietrūka vien 2 sportisti.

 

Neskatoties uz ķibelēm trasē, savāktie punkti ļāva komandai “Ziemeļlatvija” ierindoties 3. vietā, un kopvērtējuma tabulā pirms pēdējā posma esam 1.vietā! Apsveicam mūsu sportistus!

 

Edgars Tralla kopvērtējumā vēl joprojām ir 1. vietā, Gatis Ģērmanis 6.vietā, bet Māris Zālītis 32. vietā.

 

Visi sacensību rezultāti pieejami tīmekļvietnē https://www.folkreiss.lv/#rezultati.

 

Paldies sacensību dalībniekiem, līdzjutējiem un organizatoriem!

 

Vasaras kausa pēdējais 6.posms norisināsies Aizkraulē - 18. septembrī.

 

Foto: Juris Ķuzulis

 

Informāciju sagatavoja:

Valdis Šaicāns,

Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.